Yeni Doğan Güvercin Yavruları Neyle Beslenir?

12 Temmuz 2023 - 17:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

Güvercin yavruları neyle beslenir? Sorusu hayvan severlerin ve özelliklede güvercin beslemeye özel ilgisi olan kişilerin sıklıkla araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Güvercin yavruları anne ve baba güvercinlerin yardımıyla beslenmektedir. Güvercin yavruları bir süre anne güvercinlerin boğazında salgılanan süt yardımıyla beslenmektedirler.

Yeni Doğmuş Güvercin Yavruları Neyle Beslenir?

Güvercin yavruları neyle beslenir? Sorusu ile yavru güvercinlerin nasıl besleneceği konusu açıklığa kavuşturulabilir. Yavru güvercinlerin ilk beslenmeleri anneleri tarafından yapılmaktadır. Anne güvercinlerin boğazında bulunan süt ile yavru güvercinler beslenmektedir. Bu süt protein bakımından oldukça zengin olduğu için yavru güvercinin hızlı bir şekilde büyümesine katkı sağlamaktadır. Yavru güvercin bakan kişiler bu sütün yanında onlara özel vitamin ve mineraller vererek gelişim sürelerini desteklemektedir. Yavru güvercinlerin daha iyi beslenebilmesi anne ve baba güvercinin iyi beslenmesinden geçmektedir. 15 günlük olan yavru güvercinlerin yuvalarına yem konulması gelişim açısından oldukça önemli olacaktır.

Diğer kuş içerikleri için tıkla;

Güvercin Yavrusu Ne Yer?

Güvercin yavrusu neyle beslenir? Sorusu özellikle güvercin beslemeyle ilgilenen kişilerin en fazla araştırdıkları konular arasında yer almaktadır. Güvercinler ilk doğduğunda anneleri tarafından beslenmeye ihtiyaç duymaktadır. Belli bir süre annesi tarafından beslenen yavru güvercine bir süre sonra özel yemler verilmeye başlanmalıdır. Özel yemler sayesinde güvercinler daha hızlı bir şekilde büyüyeceklerdir. Ayrıca güvercinler pirinç ve bulguru da oldukça severler. Güvercinler oldukça sıcakkanlı hayvanlar olduğu için bazı kişiler onlarca hatta yüzlerce güvercini aynı anda bakmaktadırlar.

Yavru Güvercin Nasıl Beslenir?

Yavru güvercin nasıl beslenir? Sorusunun merak edilmesi yavru güvercinlerin gelişimi açısından oldukça önemlidir. Yavru güvercinler ilk başta annelerine ihtiyaç duymaktadırlar. Daha sonra özel yemler ve diğer besinlerle büyümeleri desteklenmektedir. Güvercinlerin sevdikleri özel meyve ve sebzeler bulunmaktadır. Bu meyve ve sebzelerin güvercinlere verilmesi gelişim açısından oldukça önemlidir. Güvercinlerin sevdiği meyve ve sebzeler aşağıdaki gibidir;

  • Elma
  • Armut
  • Kavun
  • Ispanak
  • Brokoli
  • Yaban mersini
  • Havuç

Yukarıda verilen meyve ve sebzeler haricinde güvercinler ekmek kırıntısı da çok severler. Yemleri haricinde verilecek olan özel gıdalarla güvercinlerin sağlıklı olarak gelişmesi için oldukça önemlidir. Güvercinler beslenirken haftada bir ya da iki kere bu meyve ya da sebzelerden verilmelidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta meyve ve sebzelerin dikkatli bir şekilde yıkanmasıdır.

Güvercin Yavrusu Nasıl Beslenir?

Güvercin yavrusu neyle beslenir? Sorusu ile birlikte yavru güvercinlerin nasıl beslenmesi gerektiği dikkatli bir şekilde öğrenilmelidir. Bu yavru güvercinlerin sağlıklı bir gelişim göstermesi açısından son derece önemlidir. Güvercin yavruları ilk doğdukları anda anne güvercinler tarafından beslenmeye ihtiyaç duymaktadırlar. Bunun en önemli nedeni anne güvercinin boğazında bulunan ve yavru güvercinin büyümesine katkı sağlayan protein bakımından yüksek olan sütün bulunmasıdır. Doğumun ardından 15 gün kadar bu sütün içilmesi son derece önemlidir. 15 günün ardından ek gıdalarla güvercinin büyümesi desteklenmektedir. Özellikle yavru güvercinler için üretilen özel yemler kullanılmaya başlanmalıdır. Özel yemler haricinde bazı meyve ve sebzeler de güvercinin büyümesine katkı sağlamaktadır.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.