Kuş

Taklacı Güvercin Fiyatları

Taklacı güvercinlerin iyi olup olmadığı ya da ne kadar iyi olduğu havada kalma süreleri ile doğru orantılıdır. Taklacı güvercin fiyatları kendi aralarında değişen cinslerine göre farklılık gösterebilir. Aynı zamanda güvercinin bulunduğu yaş da bu duruma etki eder.

Taklacı Güvercin Fiyatları 2023

Taklacı güvercinler genellikle çatı katı gibi açık olan alanlarda, özel kafesler içerisinde yetiştirilirler. Havanın açık olduğu günlerde dışarıya bırakılarak eğitimleri verilir. Taklacı güvercinler takla atabilme yeteneklerine iç güdüsel olarak sahiptirler. Her taklacı güvercin aynı oranda takla atabilecek diye bir kaide yoktur. Taklacı güvercinlerin havada uzun süre kalabilmeleri ve attıkları takla sayıları, kalitesi için bir göstergedir ve bu durum fiyatlarını etkiler.

Diğer kuş içerikleri için tıklayın;

Taklacı güvercinler yetiştirildikleri bölgeye göre farklı fiyatlarda olabilirler. Özellikle taklacı güvercini ile meşhur olan bölgelerde yetiştirilen güvercin fiyatları diğer bölgelerde bulunan taklacı güvercinlerden daha yüksek olabilir. Taklacı güvercin fiyatı belirlenirken güvercinin cinsiyeti çok fazla dikkate alınmaz. Fakat güvercinin kaç aylık olduğu bu bağlamda önemlidir ve fiyata yansıtılır. Taklacı güvercin fiyatları genellikle türüne, anatomik ve fizyolojik sağlığına bakılarak belirlenir.

Tıkla Oku:  Muhabbet Kuşu İshali Nasıl Geçer? 2022 Tedavi Önerileri
Tıkla Oku:  Sultan Papağanı Yumurtası Kaç Günde Çıkar?
Tıkla Oku:  Sultan Papağanı Nasıl Mutlu Olur?

Taklacı güvercinlere karşı özel ilgileri olan kişiler, bu bağlamda önemli yatırımlarını bu kuşlara yapabiliyorlar. Taklacı güvercinler genellikle paçalı ve kafası tüylü olmakla beraber paçasız ve kafası düz de olabilir. Görsel olarak görünen tüy yapısı da fiyatlara yansıtılır.

En Ucuz Taklacı Güvercin Fiyatları 2023

Taklacı güvercin fiyatları, kendi içleri arasında ayrılan türlere göre oldukça farklı seyir gösterir. En ucuz taklacı güvercin ile en pahalı taklacı güvercin arasındaki fiyat farkı oldukça yüksektir. Taklacı güvercinler 100 TL bazında olabileceği gibi 100.000 TL bazında da olabilir.

En ucuz taklacı güvercinler, genellikle 100- 600 TL arasında değişiklik gösterir. Daha uygun fiyatlı taklacı güvercinde bulmak mümkündür fakat güvercinin kalitesi bakımından en uygun fiyat skalası bu şekilde olur.

En Pahalı Taklacı Güvercin Fiyatları 2023

En pahalı taklacı güvercinler genellikle markalaşmış olan yetiştirildiği bölge ve güvercin türüne göre değişir. 500.000 TL miktarına kadar çıkan taklacı güvercinler bulunur. Alıcıları genellikle taklacı güvercinlere karşı özel hayranlık besleyen kişilerdir. Bu tarz güvercinler açık artırmayla sahiplerine ulaştırılabilir.

Mardin Taklacı Güvercin Fiyatı 2023

Mardin bölgelerine göre taklacı güvercin fiyatları da değişiklik gösterir. Midyat, Nusaybin ve yol başı taklacı güvercinleri en bilindik güvercinlerdendir. Fiyatları genellikle 1000 TL civarında ve küsuratında değişir. Bu durumun en büyük sebebi yetiştirildiği böle ve güvercinin fizyolojik yapısıdır. Havada kalmaya elverişli kanat ve kuyruk yapıları ile fiyat skalaları değişiklik gösterecektir.

Van Taklacı Güvercin Fiyatları 2023

Van taklacı güvercinleri tüylü kafa yapıları ve paçasız olmaları ile dikkat çeker. Bazı Van taklacı güvercinlerinin fiyatları araba fiyatları ile adeta yarışır durumdadır. Van yöresinde özel olarak yetiştirilen taklacı güvercinler, kaliteli olarak bilinir ve adını duyurmuşlardır. Bu bağlamda fiyatları oldukça değişkenlik gösterir.

İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 0 Average: 0]

Doğan Uludoğan

Reklam ve kaldırılmasını istediğiniz içerik için: doganuludogan01@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu