Macaw Papağanı

03 Mart 2023 - 10:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

Macaw papağanı evde en çok beslenen kuş türlerinden birisidir. Papağanlara ilgi duyan vatandaşlar Macaw papağanı fiyatlarını merak etmektedirler. Bu yazımızda bu konuyu sizlerle paylaşacağız.

Macaw Papağanı Fiyatları

Macaw papağanları görünüşleriyle, rengârenk tüy yapısı ve diğer birçok mükemmel özelliğiyle kendisine hayran bırakır. Bu papağanların bilinen diğer adı ise Ara Macaw papağanıdır. Macaw papağanı fiyatları, bu papağanların beslenmeleri, yaşı ve görünümleri gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Bu papağanların fiyatları renklerine göre büyük değişiklikler göstermektedir. Öyle ki bu papağanlar çeşitli renklerde oluyorlar.

Diğer kuş içerikleri için tıklayın;

Bu papağan türlerinden en çok bilinenleri, sarı mavi ara, kırmızı sarı ara, mavi göğüslü ara, yeşil kanatlı ara, asker ara papağanlarıdır. Bu türlerin hepsinin fiyatı birbirinden farklıdır. Bu farklılık küçük fiyatlar değildir. Ancak bütün Macaw papağanları türlerinin fiyatı oldukça yüksek olarak yorumlanmaktadır. Öyle ki bir papağan 50.000 TL’ye kadar satışa sunulabilmektedir. Bu papağanların ortalama fiyatları 15.000 TL ile 46.000 TL arasında değişmektedir.

Ülkemizde tercih edilen Macaw papağan türleri, kırmızı sarı ara, sarı mavi ara, yeşil kanatlı aradır. Bu papağan türlerinden en çok tercih edilen tür kırmızı sarı aradır. Bu türün fiyatı da diğer türlere göre biraz daha fazla olabilmektedir. Çünkü bu papağan türü oldukça büyüktür. Bu papağanların evde bakımı da zordur. Kırmızı sarı ara türü 15.000-50.000 TL arasında değişiyor. Sarı mavi ara türü de fiyat bakımında kırmızı sarı ara türüyle yarışır. Sarı mavi aranın boyutu, kırmızı sarı aradan biraz daha küçüktür. Bu türün fiyatı ortalama olarak 6.000 TL ile 16.000 TL arasındadır. Yeşil kanatlı aralarda benzer fiyatlar aralığındadır. Diğer papağan türleri de hemen hemen aynı fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Diğer taraftan bu papağanların fiziksel özellikleri dışında, söyledikleri kelime adedine göre bile fiyatları değişebilmektedir.

Yavru Macaw Papağanı Fiyatları

Yavru Macaw papağanı fiyatları, bu yavruların çeşitli fiziksel özelliklerine göre değişebilmektedir. Ancak bu papağanların yavrusunu bile her bütçe alamamaktadır. Bir yavrunun fiyatı türüne göre değişmektedir. 1000 TL’ye de yavru bulunabilir, 10.000 TL’ye de. Bununla birlikte bazı türlerin yavruları çok daha pahalı olabiliyor. Diğer taraftan bazı satıcılar promosyon yapabilmekteler. Örneğin bir yetişkin Macaw papağanı alana, bu yetişkin ile birlikte 1 ya da 2 tane ücretsiz yavru hediye eden satıcılar bulunmaktadır.

Macaw Papağanı Konuşur Mu?

Macaw papağanları, keskin zekâları ve eğitilebilir olmaları nedeniyle çok çabuk konuşmayı öğrenebilirler. Bu papağanlar kendilerine öğretilen kelimeleri çok çabuk öğrenerek, telaffuz etmeye başlarlar. Ayrıca evde yaşayan türleri taklit yeteneğini geliştirebilirler. Hatta bu kuşlar, kişinin ses tonunda kadar taklit edebilir. Ayrıca bu papağanlar iyi bir dinleyicidir. Bu papağanların dinlediklerini algılamaları da çok çabuktur. Ancak bu papağanlar büyük oldukları için, buna bağlı olarak büyük sesleri vardır. Öyle ki bu papağanların ciyaklamaları bile oldukça rahatsız edici olabilir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.