Kanatlı Hayvanlar

Tavuk Cinsleri ve Fiyatları

Tavuk cinsleri ve fiyatları 2023 yılında ne kadar, en pahalı tavuk ırkı ne, et üretimi için hangi tavuk ırkı? Bu yazımızda tavuk ırkları ve fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz.

Tavuk Cinsleri ve Fiyatları 2023

Günümüzde kanatlı hayvanlar içerisinde en çok tercih edilen ırk tavuklardır. Kendi içlerinde çok fazla türe ayrılan bu tavuklar farklı amaçlarla besleniyor.

Tavuk yetiştiriciliği yapan kişiler bu tavukları 3 farklı amaç için besliyor. Bunlar tercih edilme sırasına göre yumurtlayan tavuk, et üretimi için tavuk ve süs tavuğu besleyiciliğidir.

tavuk cinsleri ve fiyatları ataks, sussex, lohman brown
tavuk cinsleri ve fiyatları ataks, sussex, lohman brown

Tavuk çeşitleri çok fazla olduğu için satış fiyatları da değişiklik gösteriyor. Biz de evcilbilgi.com olarak tavuk cinslerini ve fiyatlarını inceledik. Yazımızın devamında çok tercih edilen kanatlı hayvanlardan olan tavukların fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cinslere Göre Tavuk Fiyatları 2023

Tıkla Oku:  Sussex Tavuk Fiyatları, Light Sussex, Suseks
Tıkla Oku:  Pleymut Tavuk Nedir? Pleymut Tavuk Irkı Özellikleri 2022
Tıkla Oku:  Alman, Blue Australorp Tavuk Fiyatları

En çok tercih edilen tavuk ırkları arasında Sussex tavukları başı çekiyor. Yumurta verimi ile dikkat çeken Sussex tavukları hakkında Sussex Tavuk Fiyatları 2023 şeklinde bir içerik paylaşmıştık. Çok tercih edilmekte olan bu tavuk türü ortalama 70 TL’ye satılıyor.

Atak S tavukları çok tercih edilen bir diğer tavuk. Yine Ataks tavukları ile ilgili de bir yazı paylaşmıştık. Ataks Tavuk Fiyatları 2023 adresinde bu yazımızı okuyabilirsiniz. Ataks tavuk fiyatları ortalama 35 TL civarında.

Lohman Tavuk Fiyatları 2023 yılında 40 TL’ye satılıyor. Lohman Brown tavukları ve Nick Brown tavukları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz paylaştığımız diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

tavuk cinsleri ve fiyatları
tavuk cinsleri ve fiyatları

Daha önce Pleymut Tavuk ile ilgili de bir içerik paylaşmıştık. Bu tavuklar ortalama 50 TL’ye satılıyor.

Habeş Tavuğu gibi tavuklar Paçalı Tavuk Fiyatları yazımızda paylaşılmıştı. Bu tavukların fiyatlar çok değişkenlik gösterdiği için net bir fiyat veremiyoruz. Ancak paçalı süs tavuklarından olan bu tavuk türü tavuk türleri arasında en yüksek fiyatlardan satılan tavuklar arasında diyebiliriz.

Tavuk cinsleri ve fiyatları 2023 hakkında vereceğimiz bilgiler bu şekildeydi. Eğer tavuklar hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz paylaşılan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

SSS

Mavi yumurtlayan tavuk fiyatı ne kadar?

Mavi yumurtlayan tavuklar ortalama 250 TL’den alıcı buluyor.

Köy tavuğu fiyatları ne kadar?

Köy tavukları ortama 30 TL’ye satılıyor.

Ataks tavuk fiyatları ne kadar?

Ataks tavukları 35 TL’ye satılıyor.

Süs tavukları kaç para?

Süs tavukları bin 500 TL’ye kadar artış gösteren fiyatlarla satılıyor.
İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 1 Average: 1]

Doğan Uludoğan

Reklam ve kaldırılmasını istediğiniz içerik için: doganuludogan01@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu