Kanatlı Hayvanlar

Lohman Tavuk Fiyatları

Lohman tavuk fiyatları 2023 ne kadar, Lohman gezen tavuk özellikleri nasıldır, nasıl beslenir? Merak ettiğiniz bütün soruların cevaplarına bu yazımız sayesinde ulaşabilirsiniz.

Lohman Tavuk Fiyatları 2023

Lohman tavuk ırkı, organik yumurta üretimi yapmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri tavuk ırkıdır. Salma tavukçulukta sıkça tercih edilen Lohman tavuklarının tavukçuluk sektörünü değiştiren önemli bir özelliği vardır. Bu da onların muazzam yumurtlama kabiliyetlerinin olmasıdır.

lohman tavuk fiyatları lohman brown tavuk fiyatları
lohman tavuk fiyatları lohman brown tavuk fiyatları

Lohman tavuklarının yumurtalama kapasitelerinin çok iyi olması nedeniyle birçok tavuk üreticisi ve hatta bireysel tavuk besleyicileri Lohman cinsi tavuk beslemektedir. Hal böyle olunca Lohman tavuk satışı son birkaç yıl içerisinde patlama göstermiştir.

İlginizi çekebilir: Habeş Tavuğu Fiyatı

Tıkla Oku:  Pleymut Tavuk Fiyatları 2022 | Pleymut Özellikleri
Tıkla Oku:  Brahma Tavuğu Özellikleri, Fiyatları 2022 Dark Light
Tıkla Oku:  Paçalı Tavuk Fiyatları 2022

Bu içeriğimizde yumurta tavuğu ırklarından olan Lohman tavuklarının fiyatları hakkında bilgi verdik. Gelin öncesinde bu tavuk ırklarının özelliklerine kısaca bir göz atalım.

Lohman Tavuk Yumurta Verimi, Özellikleri

Lohman tavuk ırkı kısaca yumurta tavuğudur diyebiliriz. Görünüm itibariyle köy tavukları ile benzerlik gösteren Lohman tavuklarının genel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yumurtadan çıkan bir Lohman civcivi 18 haftalık olduktan sonra yumurta vermeye başlar
  • Yıllık yumurta verimi 300 ila 350 adet arasındadır
  • Günlük yem tüketimleri ortalama 100 gram kadardır
  • Salma tavuk çiftliklerinde ömürleri 2 yıldır
  • 5 kg’a kadar büyüyebilirler
  • Etleri lezzetlidir
  • Köy yumurtası rengi olan kahverengi yumurta verirler
  • Normal kümeslerde 3 yaşına kadar tam verimle yumurta üretirler

Daha önce Lohman Brown tavuğundan besleyen kişilerin neredeyse tamamı bu tavuk ırkından memnun kalmıştır. Eğer yumurta üretimi yapmak için tavuk almanız gerekiyorsa bu tavuk ırkını tercih edebilirsiniz. Lohman tavuklarının yumurtasının satışını yapmak bir hayli kolay olduğundan kısa süre içinde kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Lohman Brown Tavuk Fiyatları 2023

Lohman Brown ırkı tavukların satış fiyatları ortalama 40 TL civarındadır. Bu rakam genel piyasa fiyatı olup genellikle toplu alımlar için geçerlidir. Eğer küçük üretici iseniz sizlere 45 TL gibi bir fiyat biçilebilir.

Eğer Lohman ırkı tavuk besleyiciliği yapmak istiyorsanız kuluçka makinesi ile kendi civcivlerinizin üretimini yapabilirsiniz. Bu sayede maliyeti düşürebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ataks Tavuk Fiyatları 2023

Lohman tavuk fiyatları konulu içeriğimizde vereceğimiz bilgiler bu şekildeydi. Eğer diğer tavuk ırklarının fiyatları hakkında merak ettiğiniz hususlar varsa yazmış olduğumuz diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 0 Average: 0]

Doğan Uludoğan

Reklam ve kaldırılmasını istediğiniz içerik için: doganuludogan01@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu