Lohman Tavuk Fiyatları

Lohman tavuk fiyatları [year] ne kadar, Lohman gezen tavuk özellikleri nasıldır, nasıl beslenir? Merak ettiğiniz bütün soruların cevaplarına bu yazımız sayesinde ulaşabilirsiniz.

Lohman Tavuk Fiyatları [year]

Lohman tavuk ırkı, organik yumurta üretimi yapmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri tavuk ırkıdır. Salma tavukçulukta sıkça tercih edilen Lohman tavuklarının tavukçuluk sektörünü değiştiren önemli bir özelliği vardır. Bu da onların muazzam yumurtlama kabiliyetlerinin olmasıdır.

lohman tavuk fiyatları lohman brown tavuk fiyatları
lohman tavuk fiyatları lohman brown tavuk fiyatları

Lohman tavuklarının yumurtalama kapasitelerinin çok iyi olması nedeniyle birçok tavuk üreticisi ve hatta bireysel tavuk besleyicileri Lohman cinsi tavuk beslemektedir. Hal böyle olunca Lohman tavuk satışı son birkaç yıl içerisinde patlama göstermiştir.

Şu konuları sizin için öneriyoruz;

Haybora Tavuk Fiyatları

1 of 11

İlginizi çekebilir: Habeş Tavuğu Fiyatı

Bu içeriğimizde yumurta tavuğu ırklarından olan Lohman tavuklarının fiyatları hakkında bilgi verdik. Gelin öncesinde bu tavuk ırklarının özelliklerine kısaca bir göz atalım.

Lohman Tavuk Yumurta Verimi, Özellikleri

Lohman tavuk ırkı kısaca yumurta tavuğudur diyebiliriz. Görünüm itibariyle köy tavukları ile benzerlik gösteren Lohman tavuklarının genel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yumurtadan çıkan bir Lohman civcivi 18 haftalık olduktan sonra yumurta vermeye başlar
  • Yıllık yumurta verimi 300 ila 350 adet arasındadır
  • Günlük yem tüketimleri ortalama 100 gram kadardır
  • Salma tavuk çiftliklerinde ömürleri 2 yıldır
  • 5 kg’a kadar büyüyebilirler
  • Etleri lezzetlidir
  • Köy yumurtası rengi olan kahverengi yumurta verirler
  • Normal kümeslerde 3 yaşına kadar tam verimle yumurta üretirler

Daha önce Lohman Brown tavuğundan besleyen kişilerin neredeyse tamamı bu tavuk ırkından memnun kalmıştır. Eğer yumurta üretimi yapmak için tavuk almanız gerekiyorsa bu tavuk ırkını tercih edebilirsiniz. Lohman tavuklarının yumurtasının satışını yapmak bir hayli kolay olduğundan kısa süre içinde kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Tıkla Oku:  Türken Tavuk

Lohman Brown Tavuk Fiyatları [year]

Lohman Brown ırkı tavukların satış fiyatları ortalama 40 TL civarındadır. Bu rakam genel piyasa fiyatı olup genellikle toplu alımlar için geçerlidir. Eğer küçük üretici iseniz sizlere 45 TL gibi bir fiyat biçilebilir.

Eğer Lohman ırkı tavuk besleyiciliği yapmak istiyorsanız kuluçka makinesi ile kendi civcivlerinizin üretimini yapabilirsiniz. Bu sayede maliyeti düşürebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ataks Tavuk Fiyatları [year]

Lohman tavuk fiyatları konulu içeriğimizde vereceğimiz bilgiler bu şekildeydi. Eğer diğer tavuk ırklarının fiyatları hakkında merak ettiğiniz hususlar varsa yazmış olduğumuz diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 1 Average: 5]
Leave a comment