Ataks Tavuk Fiyatları 2022 Özellikleri, Bakımı

Bu yazımızda salma tavukçulukta en çok tercih edilen tavuk ırklarından biri olan Ataks tavuklar ile ilgili olarak Ataks tavuk fiyatları 2022 yılında ne kadar onu konuşacağız. Eğer siz de kümesinizde Ataks tavuk beslemeyi düşünüyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Ataks Tavuk Fiyatları 2022

Ataks tavuk ırkları ülkemiz başta olmak üzere dünya üzerindeki tüm ülkelerde en çok tercih edilen tavuk ırklarından biridir. Bunun temel nedeni de Atak S tavuklarının çok özel bir tür olmalarıdır. Yumurta rengi krem olan bu tavukların tercih edilmesinde başta yumurta verimi olmak üzere pek çok faktör bulunuyor.

ataks tavuk fiyatları 2022 yılında ne kadar
ataks tavuk fiyatları 2022 yılında ne kadar

Ataks tavuk yetiştiriciliği şu nedenlerle çok üst düzeydedir;

Şu konuları sizin için öneriyoruz;

Haybora Tavuk Fiyatları

1 of 11
  • Az yem tüketimi olmasına rağmen fazla miktarda yumurta üretimi
  • Yumurta vermeye başladıktan sonra uzun yıllar yumurtlamaya devam etmeleri
  • Her türlü olumsuz hava şartına uyum sağlayabilmeleri
  • Her türlü hastalığa karşı dayanıklı olmaları ve daha birçok neden Ataks tavuk ırkının popüler olmasına neden olmuştur.

Ataks yumurta tavuğu olarak da adlandırılan bahçe tavuğudur. Yumurta renginden ve boyutundan tutun da kahverengi tonlarında olan görünümüne kadar pek çok faktör bakımından özel yere sahip olan Ataks tavuk fiyatları 2022 yılında ne kadar merak ediliyor?

Ataks Tavuk Fiyatı Ne Kadar?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki Ataks tavukların fiyatları çok değişkenlik gösterir. Bu nedenle Ataks tavukları nerede beslemek istediğinize önce karar vermelisiniz.

Bu yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz: pleymut tavuk fiyatları

Eğer bahçe kümesinde besleyecekseniz muhtemelen çok fazla tavuk siparişiniz olmayacaktır. Bu nedenle tavuk satıcıları sizlerden çok yüksek fiyat isteyebilir.

Tıkla Oku:  Habeş Tavuğu Fiyatı

İçeriğimiz dikkatinizi çektiye şu konuya da göz atabilirsiniz: cins tavuk fiyatları

Eğer küçük ölçekli ya da büyük ölçekli bir çiftlik kuracaksanız ve çok fazla yarka tavuk ihtiyacınız varsa o zaman tavuk satıcıları sizlere daha uygun bir fiyat verecektir.

O zaman gelin Ataks tavuk fiyatı 2022 yılında ne kadar olacak öğrenmeden önce Ataks yarka satışını kimler yapıyor bir göz atalım.

Ataks Tavuk Irkı Nerede Satılıyor?

Ataks tavukları birçok tavuk satıcısında bulabilirsiniz. Özellikle sahibinden gibi ilan platformlarında Ataks satışlarıyla ilgili birçok ilan bulabilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekebilir: lohman tavuk fiyatları

Ayrıca ilginizi çekebilir: paçalı tavuk fiyatları

Ancak sizlere önerimiz bu tavukları güvenilir ve alanında profesyonel olan birinden almanız yönünde olacaktır. Unutmadan söylememiz gerekiyor ki evcilbilgi.com olarak Ataks tavuğu satışımız bulunmamakta. Bu yazıda yalnızca Ataks tavuk 2022 yılında ne kadara satılıyor o konu hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Bu yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz: sussex tavuk fiyatları

Ataks Tavuk Fiyat 2022

Ataks tavukların şu anki ortalama fiyatları 35 TL’dir. Bu rakam satıcısına göre değişmekle birlikte 30 TL ila 45 TL arasında değişiklik gösteriyor. Ataks tavuk fiyatları sahibinden forumunda genel olarak 35 TL civarında.

Sizlere önerimiz toplu miktarda Ataks satın alırken bir miktar pazarlık yapmanız. Çünkü birçok satıcı bu canlıları satarken pazarlık yapabiliyor.

Ataks Yarka Tavuk Fiyatları 2022

Yarka Ataks tavuk fiyatları 2022 yılında ortalama 30 TL civarında satılıyor. Bu rakam tavuğun kalitesine göre değişmekle birlikte ortalama 5 TL oynayabilmekte.

ataks yarka tavuk fiyatları 2022
ataks yarka tavuk fiyatları 2022

Eğer ligorin tavuk ve pleymut tavuk gibi diğer tavuk ırkları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız kanatlı hayvanlar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Unutmadan şu videoyu da izlemenizi öneriyoruz 🙂

En çok yumurta yapan tavuk cinsi hangisi?

Ataks tavuklar en fazla yumurta veren tavuk cinslerindendir.

Ataks tavuk kaç yumurta verir?

Ataks yumurta verimliliği değişkenlik gösterir.
İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 3 Average: 4.7]
Leave a comment