Paçalı Tavuk Fiyatları 2021

Bu yazımızda özel bir tavuk cinsi olan paçalı tavuklarla ilgili olarak paçalı tavuk fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer sizlerde kümesinizde paçalı tavuk beslemeyi düşünüyorsanız ancak bu tavuklar hakkında detaylı bilgiye sahip değilseniz yazımızı son cümlesine kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

Paçalı Tavuk Nedir, Paçalı Tavuk Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar?

Tavuklar insanların en çok beslediği hayvanlardan biridir. Yüzyıllardan bu yana insanlarla iç içe yaşayan bu canlılar zamanla kendi içerisinde evrilmiş ve farklı cinslerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu tavuklardan biri de paçalı tavuk olarak bilinen Cochin tavuğudur.

Süs cinsi tavuklardan biri olan bu tavukların paçalı olarak isimlendirilmesi görünümlerinden kaynaklanmaktadır. Oldukça minyon bir yapısı olan Koşin tavuğu ayaklarında bir dizi tüye sahiptir. Tavuk cinsleri arasında çok özel bir yere sahip olan bu tavukların sahip olduğu paçalar diğer tavuk ırklarında bulunmaz.

Koşin tavuklarının beslenmesindeki amaç onların dış görünüşleridir. Diğer süs tavukları gibi yalnızca görünüm amaçlı beslenen bu tavuk ırkları yumurta verimliliği açısından ve et açısından diğer tavuk türleri göz önünde bulunduğunda geride kalmıştır.

paçalı tavuk fiyatları
paçalı tavuk fiyatları

Öyle ki yumurta verimleri oldukça az olan bu tavuklar yılda ortalama 90 kadar yumurta verirler. Yani buradan da anlaşılacağı üzere bu tavuklardan yumurta beklemek çok da mantıklı olmayacaktır. Eğer yumurta amaçlı tavuk besleyecekseniz yumurta tavuklarını beslemenizi öneririz.  Tavuk türleri arasında neredeyse en çok bilinen cinslerden biri olan Brahma Tavuğu yumurta için en iyi seçilecek tavuk cinslerinden biridir. Öyle ki bu tavuk ırkları yumurta tavuğu olarak bilinir.

Paçalı Tavuk Karakteri Nasıldır, Paçalı Tavuk Hangi Tavuklarla Uyum İçinde Yaşar?

Paçalı tavuklar oldukça uysal olan tavuk ırklarından biridir. Süs tavukları olarak besleyeceğiniz bu tavuklar oldukça sakindir ve kümes içerisinde yalnızca yemlenme ile uğraşır. Yani bu tavukları süs tavuğu olarak kullanmak istiyorsanız seçiminiz oldukça uygun diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir  Muhabbet Kuşu İshal Tedavisi Nasıl Yapılır 2021

Paçalı tavukları diğer birçok tavuk ırkından üyeler ile besleyebilirsiniz. Ancak sizlere önerimiz bu tavukları Sulyan tavuğu ve Habeş tavuğu gibi tavuk ırkları ile beslemenizdir. Özellikle süs tavukları içerisinde en çok sevilen türlerden biri olan Habeş tavuk bu tavuk cinsleri için en iyi seçimlerden biridir. Diğer tavuk ırkları cüssece büyük olduğu için özellikle dar alanlarda bu süs tavuklarını sıkıştırabilir ve yaralanmasına neden olabilir.

Paçalı Tavuk Görünümü Nasıldır?

Paçalı tavuklar görünüm itibariyle minyon olan ve bir o kadar da şirin olan tavuklardır. Aslında bu tavuklar bir tavuk ırkını değil de birden fazla tavuk ırkını temsil etmektedir. Yani ayaklarında paçası olan her tavuk paçalı tavuk olarak sayılabilir.

Paçalı tavuklar birçok renkte bulunabilir. Siyahtan tutun da kahverengiye kadar birçok renkte paçalı tavuk bulabilmek mümkündür. Ancak bu tavukların en çok görüldüğü rengi beyazdır. Eğer anne ve babada farklı renkler varsa nesiller geçtikçe daha farklı renkler de ortaya çıkabilir.

Paçalı tavuklar ile ilgili kısaca bilgi verdiğimize göre yazımızın ana konusu olan paçalı tavuk fiyatları hakkında bilgi verebiliriz.

Paçalı Tavukların Fiyatları Ne Kadar, Paçalı Tavuk Fiyatı 2021

Paçalı tavuklar ile ilgili net bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Paçalı tavuğun cinsinden tutun da rengine kadar birçok faktör bu tavukların fiyatlarında belirleyici unsurdur. Ancak ortalama bir rakam vermek gerekirse bir paçalı tavuğun 50 ila 100 lira arasında olduğunu söyleyebiliriz. Tabi bu rakamlar ortalama fiyatlardır. Bir üreticiye giderek çok düşük fiyatlara da bir paçalı tavuk bulabilirsiniz.

Bu yazımızda tavuk türleri içerisinde önemli bir yere sahip olan paçalı tavuklarla ilgili olarak bilgi vermeye çalıştık. Eğer paçalı tavuklar hakkında merak ettiğiniz başka şeyler varsa bunları bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz. Eğer diğer kanatlı hayvanlar hakkında merak ettiğiniz şeyler varsa ilgili kategorilere göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Muhabbet Kuşu İshal Tedavisi Nasıl Yapılır 2021

Süs Tavukları Kaç Para?

Süs tavukları ortalama 50 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Atak Tavukların Fiyatları Ne Kadar?

Ataks tavuklar ortalama 30 TL civarında satışa sunulur.

Sultan Tavuğu Kaç TL?

Sultan tavukları 500 ila 2500 TL arasında satılır.

Köy Tavuğu Fiyatları Ne Kadar?

Köy tavuklarını 20 TL’den başlayan fiyatlarla bulmak mümkündür.

Wyandotte Kaç TL?

Wyandotte cinsi tavuklar 500 ila 2000 TL arasındadır.

Doğan Uludoğan

Herkese merhaba ben Doğan. Şu an Ankara Üniversitesi'nde 3. sınıf hemşirelik öğrencisi olarak eğitimime devam ediyorum. Yaklaşık 7-8 yıl önce başlayan web sektörüne ilgim birçok konuda bilgi sahibi olmama yardımcı oldu. Şimdi bu bilgileri hayata geçirmek amacıyla çeşitli projelere başladım. İlerleyen süreçlerde birçok sektörde görüşmek üzere 🖐

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir