Habeş Tavuğu Fiyatı

Habeş tavuğu fiyatı ne kadar, Habeş tavukları kaç para, Habeş tavuğu yumurtası kaç lira? Habeş tavuklarıyla ilgili merak ettiğiniz bütün soruların cevapları bu yazıda.

Habeş Tavuğu

Tavuklar bildiğiniz üzere etleri ve yumurtaları için beslenen kanatlı hayvanlardır. Ancak bazı tavuk türleri ne eti için ne de yumurtası için beslenirler. Bu tavukların başında da şüphesiz Habeş tavuğu geliyor.

Habeş tavukları görüntüleri ile dikkat çeken tavuk türleridir. Bu tavuklar süs tavukları olarak evlerin bahçelerinde beslenirler. Süs tavuklarının en minyon üyelerinden olan Habeş tavuğu siyah ve beyaz renkteki parlak tüyleriyle de dikkat çekiyor.

Şu konuları sizin için öneriyoruz;
1 of 11

Hollanda Habeş tavuk ırkına mensup üyeler en büyük boyutlarına ulaştıklarında dahi normal bir tavuk ırkının yarısı kadar boyuta ulaşırlar. Yani bu tavuklar etleri için beslenmezler.

Hollanda Habeş tavuk yumurta verimi de oldukça azdır. Üreme döngüsüne girdiklerinde haftada en fazla 3 bilemediniz 4 yumurta yaparlar. Bu nedenle de birçok kişi bu tavukları süs tavuğu özelliklerinin dışında beslemek istemezler.

Habeş Tavuğu Fiyatı [year]

Habeş tavuğu fiyatları [year] yılında 150 TL ila 250 TL arasında değişiklik gösteriyor. Tavuğun görünümü, genel sağlık durumu ve renkleri fiyatlarının belirlenmesinde önemlidir.

habeş tavuğu fiyatı
habeş tavuğu fiyatı

Sizlere Habeş tavuğunu direkt almak yerine yumurtasını alarak kuluçkaya yatırmanızı öneriyoruz. Bu şekilde daha az masrafla Habeş tavuğu sahibi olabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Paçalı Tavuk Fiyatları [year]

Habeş tavuklarının bu kadar pahalı olması iki farklı faktöre bağlı. Bunlardan en önemlisi Habeş tavuklarının yumurtalama sayılarının çok az olması ve dolayısıyla üreme yeteneklerinin de sınırlı olmasıdır. Bunun yanı sıra Habeş tavukları çok az bulunan süs tavuğu ırklarından olması nedeniyle de çok pahalıya satılıyor.

Tıkla Oku:  1000 Tavuk Ne Kadar Yem Yer?

Habeş Tavuğu Yumurta Fiyatları [year]

Habeş tavuğunun yumurtasını alıp tavuk çıkartmak isterseniz döllenmiş yumurtaya ihtiyacınız olacak. Bu durumda da yumurta başına 10 TL ila 15 TL ödeme yaparak Habeş tavuğu yumurtası satın alabilirsiniz.

habeş tavuğu fiyatı habeş tavuğu yumurta fiyatları
habeş tavuğu fiyatı habeş tavuğu yumurta fiyatları

Habeş tavuğu fiyatı konulu yazımızın sonuna geldik. Bu yazımızda Habeş tavuklarının fiyatları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Eğer tavuklara ilgi duyuyorsanız diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz 😊

Sultan tavukların fiyatları ne kadar?

Sultan tavukları 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Habeş tavuğu kaç parmak?

Habeş tavuklarının ayaklarında 5 adet parmak bulunur.

Tavuk fiyatları ne kadar?

Tavuk fiyatları 25 TL’den başlıyor ve 2 bin TL’ye kadar artış gösteriyor.
İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: Average: ]
Show Comments (1)