Cremio Muhabbet Kuşu Fiyatları

14 Temmuz 2022 - 21:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

Cremio muhabbet kuşu yüz ifadelerinden dolayı çok tatlı bulunur ve sahiplenmek istenir. Bu sevimli yüzlerinin arkasında ise tıpkı teksas muhabbet kuşu türünde olduğu gibi çok tatlı bir ses tonları bulunmaktadır.

Evde beslemek için en uygun hayvan türlerinden biri olan Cremio muhabbet kuşları; sahipleri ile sıcak bir bağ kurarlar, kurulan bu bağ sayesinde ise çıkan ses tonundan sahiplerini tanırlar.

Cremio Muhabbet Kuşu Özellikleri

Cremio Muhabbet Kuşu Özellikleri

Cremio Muhabbet Kuşu Konuşur Mu?

Doğduktan 2 ay sonra konuşmaya başlayan Cremio muhabbet kuşları, bu özelliği nedeniyle çok fazla insanı kendine çekmiştir.

Yüzlerindeki sevimli ifadeden dolayı, çok cana yakın bir duruş sergilerler ve sahipleriyle iyi ilişkiler kurup onları çok iyi tanırlar. Bu yüzden ortama yabancı biri girdiği anda bunu fark ederler.

Ortama giren yabancı kişi Cremio kuşunu sevmek isterse, yabancının parmağını ısırabilir fakat kendi sahibine asla zarar vermeyen bir muhabbet kuşu türüdür.

Cremio Muhabbet Kuşu Özellikleri

Ele alınıp sevilmeye bayılan Cremiolar, sahiplerinin kendileri ile ilgilenmesi için türlü şaklabanlıklar yapar ve oyun oynamak için sürekli hazır bir biçimde bekleyen bir muhabbet kuşu türüdür.

Erkek Cremiolara göre dişiler biraz daha huysuz ve yabanidirler. Fakat kendinize alıştırırsanız zaman içerisinde en az erkek muhabbet kuşları kadar cana yakın davranıp kendilerini sevdirirler.

Muhabbet kuşlarında cere rengi cinsiyete göre değişmektedir. Genel olarak erkekler pembe, dişiler ise beyaz cere rengine sahiptir.

Cremio Muhabbet Kuşu Konuşur Mu

Cremio Muhabbet Kuşu Konuşur Mu

Genel olarak muhabbet kuşlarının ceresi cinsiyete göre değişmektedir fakat kızıştıklarında farklı renklere de bürünebilir. Örneğin: kızışmış bir erkek Cremio muhabbet kuşunun ceresi, mor veya açık mor; dişilerin ise kahverengi olur.

Ayak ve bacak renkleri pembe olarak bilinir. Ayrıca gözleri bazen kırmızı renginde bazen de siyah olarak görülmektedir.

Cremio Muhabbet Kuşu Cinsiyet Ayrımı

Muhabbet kuşu cinsiyet ayrımı genel olarak 7 ay sonra yapılabilmektedir. 7. Ayın sonunda muhabbet kuşu cinsiyet ayrımı tamamlanmış olur.

Kuşunuzun ceresi pembe ise muhabbet kuşu erkektir. Fakat ceresi beyaz renkli ise kuş dişi olarak tanımlanmaktadır.

Dişi, erkek fark etmeksizin bazı muhabbet kuşlarının renginin açık mavi olduğu da gözlemlenmiştir.

Cremio Muhabbet Kuşu Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

Birçok insanın kafasını, muhabbet kuşunun cinsiyeti nasıl anlaşılır? Sorusu karıştırmaktadır. Bu soruya şu şekilde yanıt verebiliriz: Cremio muhabbet kuşu cinsiyetleri, cere renginden anlaşılabilir.

Ek olarak, erkek albino kuşlarında veya albino muhabbet kuşlarında cinsiyet farkı diğer muhabbet kuşlarına oranla biraz daha kolay anlaşılabilmektedir. Ayrıca muhabbet kuşu ishal tedavisi ile ilgili yazımıza da bakmanızı öneriyoruz.

Df Cremio Muhabbet Kuşu

Oldukça temiz ve bakımlı kuşlar olarak bilinirler ve kafalarından kuyruklarına doğru inildikçe renkleri açık griye dönmektedir.

Ayrıca Df olan erkek Cremio muhabet kuşunda, Ino taşıyıcılık yok ise; kırmızı gözlü Ino yavru dünyaya gelmez.

Eğer kuşunuzda stresten kaynaklı gelişen hastalıklar oluşursa ek gıda takviyeleri ile muhabbet kuşunuzu tekrar eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Muhabbet kuşu tırnak kesimi nasıl yapılır yazımıza da göz atmak ister misiniz?

Cremio Muhabbet Kuşu Fiyat

Yüz tipi, ceresi ve burun deliği dahil olmak üzere her şeyiyle çok sevimli duran Cremio muhabbet kuşları; yıllardır kuş severlerin gözdesi olarak yaşamını idame ettirmekte.

Cremio muhabbet kuşu fiyatları, kuşun yaşına ve cinsiyetine göre fark eder. [year] yılı güncellemesi doğrultusunda bu fiyatlar 100 TL ila 1500 TL arasında değişim göstermektedir.

Cremio Muhabbet Kuşu Fiyatları

Cremio Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet kuşumun cinsiyetini nasıl ayırabilirim? Diyorsanız makalemizde bu sorunun yanıtını da bulabilirsiniz.

Cremio Muhabbet Kuşu Satılık

Eğer bir Cremio muhabbet kuşu satacaksanız veya satın alacaksanız bilmeniz gereken birkaç şey var. Öncelikle kuşunuzun yaşı ve cinsiyeti fiyat aralığını değiştiren özelliklerdendir.

Genç bir Cremio muhabbet kuşu almanız veya satmanız, kuşun daha kolay eğitilebilmesini sağlayacağından dolayı öncelik yaşlılardan çok gençlere verilmelidir.

Cremio Muhabbet Kuşu Dişi

Dişi olan Cremio muhabbet kuşları, erkek olanlara oranla biraz daha huysuz olarak bilinir. Sahiplerine hemen yanaşmazlar önce onlardan fazlasıyla bir ilgi ve sevgi görmeleri gerekir bu gördükleri ilginin sonucunda ise yavaş yavaş sahiplerine kendilerini sevdirmeye başlarlar.

Cremio muhabbet kuşlarınızın daha mutlu bir yaşam sürebilmesi için kafesinin içerisine salıncak vb. aksesuarlar koyabilirsiniz.

Kırmızı Göz Cremio Muhabbet Kuşu

Albino olan muhabbet kuşlarının tüm vücudu beyazdır ve gözleri kırmızı renktedir, onları bu şekilde diğer muhabbet kuşlarından kolayca ayırabilirsiniz. Eğer Cremio muhabbet kuşu çiftleştikten kaç gün sonra yumurtlar diye merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

Diğer kuşlara göre daha az zeki olduğu düşünülen kırmızı gözlü albino muhabbet kuşları, bilinenin aksine oldukça zekidirler ve sahipleri ile zeka oyunları oynamaya bayılırlar.

Albino muhabbet kuşları ile ilgili bilinmesi gereken en önemli şeylerden birisi de güneş ışığına maruz kalmamaları gerektiğidir. Çünkü hassaslıkları nedeniyle güneşle temas etmeleri sağlıkları için ciddi zararlar oluşturabilir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.