Muhabbet Kuşu Çiftleştikten Kaç Gün Sonra Yumurtlar? 18 Günde Yavru

Muhabbet kuşu çiftleştikten kaç gün sonra yumurtlar diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda kuluçka döneminde olan muhabbet kuşlarının üreme dönemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Muhabbet Kuşu Çiftleştikten Kaç Gün Sonra Yumurtlar?

Muhabbet kuşları evcil hayvanlar içerisinde en çok tercih edilen hayvanlardan biri. Gerek güzel görünümleriyle gerek konuşma becerileriyle her zaman dikkat çeken muhabbet kuşları aynı zamanda sık üreme kabiliyetleri nedeniyle de dikkat çekiyor.

Erkek muhabbet kuşu ve dişi muhabbet kuşu besleyicilerinin en çok merak ettikleri konuların başında kuluçka dönemleri geliyor. Muhabbet kuşu besleyen pek çok kişi muhabbet kuşları çiftleştikten kaç gün sonra yumurtlar şeklinde sorular yöneltiyor.

Muhabbet Kuşu Fiyatları Pet Shop 2022

Şu konuları sizin için öneriyoruz;
1 of 14

Muhabbet Kuşu İshali Nasıl Geçer? 2022 Tedavi Önerileri

Yeni çiftleşen bir muhabbet kuşu birkaç gün içerisinde yumurtalar. Erkek kuşunuzun üreme dönemine girdiğinden eminseniz birkaç gün içerisinde ilk yumurtayı göreceksiniz. Bu süre muhabbet kuşunuza bağlı olarak değişmekle birlikte 2 ila 10 gün arasındadır.

dişi muhabbet kuşu çiftleştikten kaç gün sonra yumurtlar
dişi muhabbet kuşu çiftleştikten kaç gün sonra yumurtlar

Dişi muhabbetler en fazla 10 gün içerisinde yumurtlar ve kuluçkaya yatar. Peki yumurtladıktan kaç gün arayla ilk yumurtadan çıkışlar görülür? Detaylar yazımızın devamında.

Muhabbet Kuşu Çiftleşmesi Nasıl Anlaşılır?

Kuluçka döneminde olan muhabbet kuşları yumurtlamayla birlikte çiftleşme döneminde olduğunu gösterir. Bunun yanı sıra başka belirtiler de gösterir.

Dişi Muhabbet Kuşu Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar?

Teksas Muhabbet Kuşu Nedir? 2 Çiftten Nasıl Üretilir

Tıkla Oku:  Muhabbet Kuşu Kuruma Hastalığı 3 Tedavi Yöntemi

Çiftleşen dişi kuş kafes içerisinde yuva yapmaya çalışır. Yuva yapmak için yeterli malzeme bulamadığından etrafında uçuşmaya başlar. Eğer kuş yuvaları mevcut ise dişi kuşunuz bu yuvaya girecektir ve burada yumurtlamaya hazırlanacaktır.

Muhabbet Kuşu Yumurtası Kaç Günde Çatlar?

Dişi muhabbet kuşu yumurtladıktan sonra ilk 18 gün içerisinde yavru çıkar. Eğer yumurta bu süre içerisinde çıkmazsa 1-2 gün daha bekleyebilirsiniz. Eğer yavru çıkmamaya devam ediyorsa bundan sonraki süreçte de çıkım olmayacaktır.

Muhabbet kuşu çiftleştikten kaç gün sonra yumurtlar konulu yazımızın sonuna geldik. Eğer muhabbet kuşları hakkında merak ettiğiniz başka konular varsa web sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.

SSS

Muhabbet kuşu yumurtadan çıkacağı nasıl anlaşılır?

18. günün sonunda muhabbet kuşlarının yumurtası çatlar.

Muhabbet kuşu yumurtası dolu olduğu ne zaman anlaşılır?

Muhabbet kuşlarının yumurtaları birkaç gün içerisinde kılcal damar üretmeye başlar.

Muhabbet kuşu kaç gün sonra yumurtlar?

Muhabbet kuşları en fazla 10 gün içerisinde yumurtlar.
İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 3 Average: 4.3]
Leave a comment