Sarman Kedi Fiyatları 2022, Sahiplenme

Sarman kedi fiyatları 2022 ve sarman kedi özellikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde cins kedi olan erkek ve dişi sarman kedi hakkında önemli bilgiler paylaştık.

Sarman Kedi İsimleri

Sarman cinsi kedi sokaklarda sıkça karşılaştığımız sarı kedi türleri arasındadır. Sarman tekir ve sarı tekir olarak da bilinen bu kediler sarı renklerinin üzerine beyaz çizgiler ile sıkça karşımıza çıkar.

sarman kedi
sarman kedi

Bu sarı tekir kedi türü Chincilla kedi ırkı gibi çok özel olarak görülmeseler de kedi besleyicilerinin kalbinde özel bir yerleri vardır. Bu kedilerin tüy dökmemesinden tutun da Ankara kedisi kadar vahşi olmamasına kadar pek çok faktör popüler kedi türleri arasında olmalarına neden olmuştur.

Şu konuları sizin için öneriyoruz;

Bengal Kedisi

1 of 5

Yaşam süreleri, kedilerde ishal gibi sağlık sorunlarına karşı dayanıklı olması, kedi aşı takvimi doğru olarak uygulandığında uzun yıllar yaşayabilmeleri ve daha birçok faktör sarman kedilerin önemli kediler arasında yer almasını sağlamıştır.

Yavru Sarman Kedi

Yavru sarman kediler her yönüyle sarı tekir olduklarını belli eder. İlk doğduğu günden itibaren bu yavru kedi sarı beyaz ve turuncu kedi cinsleri ile benzerlik göstermeye başlar.

British Longhair yavruları kadar dayanıksız olmayan ancak bir Bombay kedisi kadar da sakin kalamayan bu hareketli canlılar evinize neşe ve mutluluk getirebilir. Eğer siz de bu güzelliklere sahip olmak isterseniz yavru sarman kedi sahiplenme ilanlarından kendinize bir kedi bulabilirsiniz.

Sarman Kedi Özellikleri

Sarman kedilerinin özellikleri bu kediyi ilk kez besleyecek kişiler tarafından çok merak ediliyor. Siz de mi ilk kez sarman kedisi sahiplenmeyi düşünüyorsunuz? O zaman tam olarak doğru yerdesiniz diyebilirim.

Aşağıdaki tabloya göz attıktan sonra sarman kedinizin ismini belirleyebilir ve sarman kedisi sahiplenme ilanlarına bakabilirsiniz.

İşte sarman kedisi özellikleri;

Görünüm Çiftleşme/Üreme Doğum Uysallık
Sarı ve turuncu renk üzerine beyaz çizgileri vardır. Orta boyutlu kedilerdir. British Longhair kedisi kadar uzun tüyleri yoktur. Bahar ve yaz aylarında çok fazla kızgınlaşabilirler. Ankara kedisi ile karşılaştıklarında tam bir üreme makinasıdır diyebiliriz. Bu nedenle kedi kısırlaştırma fiyatları hakkında arama yapmanız gerekebilir 😊 Doğumları biraz uzun sürer. Bir doğumda yaklaşık 5 adet yavru sarman kedi dünyaya gelir. Doğumlarını kendi başlarına gerçekleştirmeleri daha iyidir. Çok uysaldırlar. Öyle ki Bombay kedisi ile dışarıdan bir sarman kedi aldığınızda sarman kedisinin daha iyi uyum sağlayacağını ve uysal olacağını görebilirsiniz.
Sahiplerine Karşı Beslenme Bakım Zorluğu Diğer Türlerle Geçim
Sahiplerine karşı büyük sevgi beslerler. Onları kaybetmekten korktukları için diplerinden ayrılmazlar. Ragdoll kedisi kadar umursamaz değildir 😊 Ne verseniz yer. Evet yanlış duymadınız, ne verseniz yer 😊 Yaş ve kuru mamalar ile bu kedilerinize güzel öğünler hazırlayabilirsiniz. Aman dikkat edin daha sonra kedilerde karın şişliği diye aramalar yapmayın 😊 Bakımları çok kolaydır. Öyle ki kedi kısırlaştırma sonrası bile sizlere zorluk yaşatmazlar. Diğer türlerle iyi bir şekilde uyum sağlarlar. Bir sarman kedisinin yanına Ankara kedisi koyabilirsiniz mesela 😊
Tıkla Oku:  Bombay Kedisi Fiyat 2022
sarman kedi özellikleri
sarman kedi özellikleri

Sarman Kediler Kaç Yıl Yaşar?

Sarman kedilerinin ömürleri çok merak ediliyor.

  • Sarman kedileri ortalama 13 yıl yaşar. Eğer kedinize iyi bir şekilde bakarsanız bu süreyi uzatabilirsiniz.

Sarman Kedi Fiyatları 2022

Sarman kedi fiyatları 2022 yılında şu şekildedir;

Sarman Kedi Sahiplenme Ücretsiz

Eğer para vererek açık sarı kedi sarman almak istemiyorsanız sarman kedi sahiplenme ilanlarına bakmanızı öneririz. Bu ilanlarda bazı sarı tekir kedi sahipleri yeni yavrularını başkalarına herhangi bir ücret almadan verebiliyor.

Tatlı kedi türlerinden olan sarman kedilerini para vererek almak yerine ücretsiz bir şekilde sahiplenmenizi öneriyoruz. Bu şekilde minik yavrular dışarıya atılmak zorunda kalmaz 😊

Sarman Kedi Bakımı

Sarman kedi bakımı çok kolaydır. Aynı ev içerisinde bir Ankara kedisi ile sarman kedisini birlikte beslediğinizde sarman kedilerinin neredeyse hiçbir ihtiyacının olmadığını göreceksiniz.

Sarman kedi bakımı için beslenme ve hastalıklara dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü nadir de olsa enfeksiyon sonucu sarman kedilerde titreme ortaya çıkabiliyor.

Sarman Kedi Beslenmesi

Sarman kedi beslenmesinde yaş ve kuru mama alabilirsiniz. Bu mamaların farklı içeriğe sahip olması çeşitlilik açısından önemlidir.

Fazla yağlı olmamak kaydıyla (çünkü kedi aknesi oluşmasına yol açabilir) kendi ev yemeklerinizden de sarman kedilerinize yemek verebilirsiniz. Tabi dozu aşmamak kaydıyla 😀

Sarman Kedi Eğitimi

Sarman kedi eğitiminde bazı hususlara dikkat etmeniz gerek.

İlk olarak bu kedilerin eğitiminde ödül mamalarına yer veriniz. Ödül mamaları sayesinde kedileriniz görev edinecekleri eğitimi daha kolay tamamlar.

Sarman Kedi Hastalıkları

Sarman kedileri zaman zaman enfeksiyon geçirebilir. Dayanıklı oldukları için sahipleri genellikle sarman kedim ishal ama halsiz değil deseler de veteriner kliniğinden destek alınması gerekebilir.

Bununla birlikte rahat durmayan sarman kedi arı sokması ile karşı karşıya kalabilir 😊

Eğer kedi aşı takvimi doğrultusunda kedilerinizin aşılarını tamamlarsanız kedi ishal sorunu gibi sorunlarla karşı karşıya kalmazsınız.

Sarman Kedi Resimleri

sarman kedi fiyatları
sarman kedi fiyatları

Sarman kedi fiyat ve sarman kedi özellikleri konulu içeriğimizi güzel sarman resimleri ile tamamlamak istedik. Umarım sizin de böyle güzel kedileriniz olur 😊

Sıkça Sorulan Sorular

Sarman Kedi nasıl eğitilir?

Ödül mamaları ile sarman kedilerini eğitebilirsiniz.

Sarman Kedi ne yer?

bütün kedi mamalarınızı sarman kedilerinize verebilirsiniz.

Sarman Kedi ne zaman çiftleşir?

Sarman kedileri bahar ve yaz aylarında çiftleşir.

Sarman Kedi kaç tane doğurur?

Sarman kedisi 4 ila 5 adet yavru doğurur.

Sarman Kedi çok tüy döker mi?

Sarman kedileri az miktarda tüy döker.

 

İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: Average: ]
Leave a comment