British Longhair Fiyat 2022, Özellikleri, Bakımı

British Longhair satın almak istiyorsanız ve British Longhair kedi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız hazırladığımız bu içerik tam size göre. Bu yazımızda munchkin kedisi kadar güzel bir cins kedi olan British Longhair’ler hakkında önemli bilgilere yer verdik.

British Longhair

British Longhair cinsi kediler British Shorthair cinsi kediler göz önünde bulundurulduğunda tüy uzunluğu olarak ön plana çıkarlar. Gri renk ve beyaz renk karışımı uzun tüyleriyle soğuğa karşı büyük oranda koruma sağlarlar.

Hep güzel bir kedim olsun dediyseniz bu kediler tam da size göre. Hem görünüşüyle hem de uysallığı ile kendilerini ön plana çıkarmayı başaran British Longhair cins kedileri evlerinize neşe getirecek.

Bu kedi cinsleri özellikle profesyonel kedi bakıcılar tarafından beslenir. Tüy dökümü problemleri olsa da Longhair kediler en güzel kedi cinsleri arasında yer alıyor. Yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından hiçbir şekilde etkilenmeden üretilen bu kediler 20 yüzyılın ortalarında bir şans eseri ortaya çıkmıştır.

Şu konuları sizin için öneriyoruz;
1 of 5

Bu yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz: bombay kedisi fiyat

Türk Angora olarak bilinen bir kedi ırkıyla ve uzun tüylü bir kedi ırkı melezlendi ve günümüzdeki British Longhair cinsi kediler ortaya çıktı.

Evcil hayvanların en güzellerinden diyebileceğimiz bu kediler biraz üst çıta olabilir. Ama şansınız varsa ve bir adet British Longhair yavru kedi sahiplenirseniz çok şanslısınız diyebiliriz 😊

British Longhair Fiyat 2022

British Longhair fiyat 2022 yılında ortalama 5 bin TL’dir. Bu rakam yavrular için geçerli olmakla birlikte satıcılarda değişiklik gösterebilir.

Tıkla Oku:  200 TL ye Kedi Önerileri
British Longhair Özellikleri
British Longhair Özellikleri

3 aylık British shorthair ya da Longhair aldığınızda hemen hemen bu ücretleri ödersiniz zaten. Çünkü British Longhair gri kediler diğer kedi türlerine oranla daha nadir bulunuyor ve oldukça değerli.

British Longhair Beyaz Kedi

Bu kedi türleri beyaz rengi daha çok taşıdığı için British Longhair beyaz kedi olarak da adlandırılıyor. İngiliz kedisi British Longhair kediler aynı zamanda blue golden British shorthair olarak da geçiyor.

Gelin birlikte bu kedilerin özelliklerine yakından göz atalım.

British Longhair Özellikleri

British Longhair beyaz özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

  • İngiliz uzun tüylü kedi türleridir
  • Kulakları yukarı doğru kıvrılmıştır
  • Sakin bir kedi türüdür
  • Diğer kedilerle birlikte kolayca bakılabilir
  • Kızgınlık dönemleri sakin geçer
  • Çok fazla tüyleri dökülür
  • Dişileri erkeklerden daha büyüktür
  • British Longhair kedi fiyatları ortalama seviyededir

British Longhair Sahiplenme

British Longhair sahiplenme istiyorsanız biraz şanslı olmanız gerek diyebiliriz 😊 Çünkü birçok kedi sahibi ellerindeki kedileri sahiplendirmek yerine satmayı tercih ediyor.

Özellikle British Longhair gibi değerli kedi türü olanlar bu kedileri ücretsiz bir şekilde sahiplendirmek yerine satmayı tercih ediyor. Ancak yine de British Longhair ilanları inceleyerek ücretsiz bir şekilde kedi sahibi olabilmeniz mümkün.

İlginizi çekebilir: Ankara Kedisi Fiyat

British Longhair kedi türü hakkında vereceğimiz bilgiler bu şekildeydi. Diğer kedi türleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz web sitemizdeki diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: Average: ]
Leave a comment