Ragdoll Kedisi Fiyat, Özellikleri, Bakımı, Sahiplendirme

Ragdoll kedisi fiyat 2022 yılında ne kadar, Ragdoll kedisi özellikleri nasıl, cins kedi Ragdoll sahiplenme nasıl yapılır? Hazırladığımız bu blog içeriğinde sizlere çok özel kedi türlerinden biri olan Ragdoll kedileri hakkında önemli bilgilere yer verdik. İyi seyirler dileriz 😊

Ragdoll Kedisi

Ragdoll kedileri özel tür kediler arasında yer alıyor. Tıpkı British Longhair kedilerinde olduğu gibi özel bir çalışma sonrasında üretilmiştir. 1960’lı yıllardan itibaren başlatılan bir dizi çalışma sonrasında bu güzel Ragdoll cinsi kediler ortaya çıkarılmıştır.

Bu kedi ırkı mavi gözlü ve uzun tüylü kediler arasında yer alıyor. Bombay kedisi gibi kediler göz önünde bulundurulduğunda nispeten daha iri yarı olan bu kedi ırkının oldukça kaslı olduğunu söyleyebiliriz.

Ragdoll Kedisi
Ragdoll Kedisi
Şu konuları sizin için öneriyoruz;

Bengal Kedisi

1 of 5

Ragdoll kedileri çocuklu aileler için oldukça iyi bir seçimdir. Bu kedi türü oyun oynamaya yatkın olan ve sevecen olan bir kedi türüdür. Aynı zamanda günün diğer vakitlerinde diğer kedilerin aksine (mesela Ankara kedisi) çok daha sakindirler.

Ama hiçbir güç oyun oynamak isteyen bir Ragdoll kedisini vazgeçtiremez 😊 Gelin bir de yavru Ragdoll kedileri hakkında bilgiler verelim.

Ragdoll Kedisi Yavru

Yavru Ragdoll kedileri göz rengi ve tüy renkleri ile hemen göze çarparlar. Çok tatlı ve şirin bir görünüme sahip olan yavru Ragdoll kedileri bu tatlılıklarını ömür boyu korurlar.

Diğer kedilerde olduğu gibi bu yavru kedilerin de özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Yavru Ragdoll kedisi bakımı anne tarafından yeterli olarak sağlanamadığında ve başka evcil kedi olmadığında sahipleri tarafından üstlenilmelidir.

Ragdoll Kedisi Özellikleri

Geldik içeriğimizin en merak edilen noktalarına. Ragdoll kedisi özelliği nasıldır? İşte detaylar;

Görünüm Çiftleşme/Üreme Doğum Uysallık
Mavi renkte gözlere ve uzun beyaz-gri tüylere sahiptir. Tüyleri bir miktar uzundur. Kasları munchkin kedisi gibi kedilerden daha fazladır. Normal döngüde yılda 1 kere çiftleşirler. Her çiftleşmede ortalama 2 ila 5 adet yavru verirler. Bu rakam ortalama 3’tür. Doğum genellikle sessiz ve sakin bir yerde gerçekleşir. İki doğum arasında geçen süre de göz önünde bulundurulacak olursa ortalama 3-4 saatte tamamlanır. Çok uysal bir kedi türüdür. Evde saldırgan bir hayvan türü olmadığı sürece sahiplerine herhangi bir sorun yaşatmazlar. Olur da kedi kısırlaştırma sonrası sorun yaşarsanız veteriner hekime gidebilirsiniz.
Sahiplerine Karşı Beslenme Bakım Zorluğu Diğer Türlerle Geçim
Tam bir oyun hastası olan Ragdoll kedileri sahiplerinin peşini bırakmazlar. Eğer evinizde bir Ragdoll varsa peşinizde gezen bir tüy yumağının olacağından hiç şüpheniz olmasın. Normal kedi mamaları ile beslenirler. Kedinizin sağlığı açısından farklı besinleri içeren kuru ve yaş mamaları kullanmanızı öneriyoruz. Bakım zorluğu yok denecek kadar azdır. Çok sağlıklı ve dayanıklı olduğu için kedilerde karın şişliği gibi sağlık sorunları ile karşılaşmazsınız. Tabi yavru kedi için bu durum biraz daha farklı. Ragdoll kedisi ömrü 10-15 yıl arasındadır. Uysal kedi türleri arasında olduğu için diğer kedi türleri ile iyi bir geçim sağlar. Tabi bu diğer kedilerin rahatsız etmediği sürece geçerli 😊
Tıkla Oku:  Veteriner Kliniğinden Ücretsiz Kedi 2022

Ragdoll Kedisi Fiyat 2022

Ragdoll kedisi fiyatları genel olarak şu şekildedir;

Ragdoll Kedisi Fiyat
Ragdoll Kedisi Fiyat
  • Yavru Ragdoll kedisi fiyatları: 2.000 TL
  • Yetişkin Ragdoll kedisi fiyatları: 2.000 TL
  • Eğitimli Ragdoll kedi fiyatları: 2.500 TL

Ragdoll Kedisi Bakımı

Ragdoll kedisi bakımı en kolay kedi türlerinden biridir. Yıllık düzenli olarak kedi aşısı yaptırmanız (kedi aşı fiyatları yazımıza göz atabilirsiniz) kedinizin sağlığı için önemlidir.

Bununla birlikte düzenli olarak mama değişimine gitmek ve çeşitlilik yaratmak da gerek. Ayrıca kedinizin oyun oynamasını sağlamak ve dışarıda sosyalleşmesine izin vermeniz de gerek.

Bütün bu hususlara dikkat ettiğiniz taktirde sağlıklı ve uzun ömürlü bir Ragdoll kediniz olacaktır 😊

Ragdoll Kedisi Beslenmesi

Ragdoll kedileri kuru ve yaş mamalar ile beslenebilir. Daha önce de dediğimiz gibi beslenmesinde çeşitlilik yaratmanız onun için çok önemlidir.

Bununla birlikte zaman zaman kedi aknesi yapmayacak kadar az yağlı yemeklerden de verebilirsiniz. Bu noktada kesinlikle ölçüyü kaçırmamanızı öneriyoruz.

Ragdoll Kedisi Eğitimi

Diğer kedi eğitimi kurallarına bağlı kalarak Ragdoll kedilerini eğitebilmeniz mümkün desek?

Çok uysal bir kedi olan Ragdoll kedilerini neredeyse hiçbir zorluk yaşamadan eğitebilirsiniz. En basitinden kedi tuvalet eğitimi verirken bile hiçbir zorluk yaşamazsınız. Bunun için yeterli desteği aldığınızdan emin olmalısınız tabi 😊

Ragdoll Kedisi Hastalıkları

Ragdoll kedileri her ne kadar bünyesi sağlam canlılar olsa da zaman zaman hastalıklar ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu sağlık sorunlarının başında da kedilerde ishal ve kedi kısırlaştırma sonrası enfeksiyon geliyor. Ayrıca meraklı oldukları zamanlarda kedi arı sokması ile de karşı karşıya kalabiliyorlar 😊

Eğer iyi bir kedi sahibiyseniz muhtemelen bu sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmayacaksınız 😊

Ragdoll Kedisi Geçmişi

Ragdoll kedileri 1960’lı yıllarda özel bir çalışma sonrasında üretilmiştir. Bu nedenle cins kedi türleri arasında yer alıyor ki 200 TL ye kedi almak isterseniz bu kedilere sahip olamazsınız 😊

Bu kedilerin geçmişi hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz bir veteriner ya da pet shopa danışabilirsiniz.

Ragdoll Kedisi Resimleri

Sizler için güzel bir Ragdoll kedisi resmi seçtik. Belki sizin de bir gün böyle bir kediniz olur ne dersiniz?

Ragdoll Kedisi Özellikleri
Ragdoll Kedisi Özellikleri

Ragdoll kedisi fiyat ve diğer konular hakkında vereceğimiz bilgiler bu şekildeydi. Diğer kedi türleri hakkında bilgiye ulaşmak isterseniz web sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ragdoll Kedisi kaç yıl yaşar?

Ragdoll kedileri ortalama 10 yıl yaşar.

Ragdoll Kedisi nasıl eğitilir?

Normal kedi eğitme teknikleri ile bu kedileri eğitebilirsiniz.

Ragdoll Kedisi ne yer?

Ragdoll kedilerini kuru ve yaş mama ile besleyebilirsiniz.

Ragdoll Kedisi ne zaman çiftleşir?

Ragdoll kedileri genellikle bahar aylarında çiftleşir.

Ragdoll Kedisi kaç tane doğurur?

Ragdoll kedileri tek seferde ortalama 3 yavru verir.

Ragdoll Kedisi çok tüy döker mi?

Ragdoll kedisi az tüy döker.
İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 1 Average: 5]
Leave a comment