Lepistes Akvaryumu Nasıl Olmalı? En Az 150 Litrelik Akvaryum

Lepistes akvaryumu nasıl olmalı diye merak ediyorsanız bu içeriğimiz tam size göre. Bu yazımızda yeni başlayanlar için lepistes balığı akvaryum kurulumu hakkında bilgi vereceğiz.

Lepistes Akvaryumu Nasıl Olmalı?

Lepistes balıkları akvaryum dünyasına yeni giriş yapanların en çok tercih ettiği balık ırklarından biridir. Hem kolay beslenebilir bir balık olması hem de diğer balıklara oranla daha sağlam bir ırk olması nedeniyle birçok kişi lepistes balığı beslemeyi tercih ediyor.

Lepistes Fiyatları 2022 Lepistes Balığı Fiyatları

Lepistes balığı beslemek isteyen kişiler lepistes balığı akvaryumu nasıl olmalı şeklinde sorular yöneltmekte. Biz de bu nedenle bu içeriğimizde sizlere lepistes balığı akvaryumu kurulumu hakkında bilgi vereceğiz.

Şu konuları sizin için öneriyoruz;
1 of 4

İşte detaylar;

Lepistes Balığı Akvaryumu Kurulumu

Lepistes balığını kurarken uygulayacağınız adımlar şu şekildedir;

lepistes akvaryumu kurulumu
lepistes akvaryumu kurulumu
  1. Lepistes bakımı kolay olan bir ırk olduğu için ufak tüfek düzenlemekler ile akvaryum kurulumunu sağlayabilirsiniz. İlk etapta en az 150 litrelik büyük bir akvaryum temin edebilirsiniz. Bu boyutta bir akvaryum yeterli olacaktır.
  2. Eğer akvaryumunuz kurulduysa sonraki aşamada toprak ve bitki seçimi yapabilirsiniz. Balıkların beslenmesinde pul yemler kullanıldığı için akvaryum kumunu kolay temizlenebilir seçmelisiniz.
  3. Akvaryum kurulumu yaparken sık akvaryumu bitkileri kullanmalısınız. Lepisteslerin yavruları bu bitkilerin arasında korunarak gelişimini tamamlayacaktır.
  4. Akvaryum kurulumunda önemli bir diğer aşama ise su sıcaklığı düzenlemeleri ve kontrolüdür. Bunun için akvaryum boyutlarına uygun bir ısıtıcı ve termometre bulmalısınız.

Lepistes balığı akvaryumu hakkında vereceğimiz bilgiler bu şekildeydi. Gelin bir de akvaryum hacmi hakkında bilgi verelim.

Tıkla Oku:  Japon Balığı Fiyatları 2022 Yavru, Yetişkin

Fil Kulak Lepistes Balığı Rehberi

Lepistes Balığı Akvaryumu Kaç Litre Olmalı?

Lepistes balıkları çok küçük boyutlu balıklar olsa da hacim olarak büyük akvaryumlara ihtiyaç duyar. Aynı zamanda bitki de koyacağınız için hacim oldukça azalacaktır.

Sizlere en az 150 litrelik bir akvaryum almanızı öneriyoruz. Balık sayısını da göz önünde bulundurarak 300 litreye kadar çıkabilirsiniz.

Lepistes akvaryumu kurulumu bu şekildeydi. Eğer lepistesler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz paylaşılan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: Average: ]
Leave a comment