Panda Japon Balığı Fiyatları

Panda Japon balığı fiyatları ve bakımı ile ilgili hazırladığımız bu yazıyı seveceğinizi düşünüyoruz. Bu içeriğimizde aslanbaş japon balığı türünden sonra en çok beslenen japon balığı türü olan panda japon balıkları hakkında bilgi verdik.

Panda Japon Balığı

Moor ailesinin üyesi olarak bilinen panda Japon balığı, pörtlek gözlere sahip, siyah beyaz renkleri ile panda Japon balığı olarak bilinir. Siyah teleskop gözlü olarak bilinen black mor balığı ile yakınlığı mevcuttur.

Sazangiller familyasına ait olan Gold Fish olarak da bilinen panda Japon yüzyıllar boyunca yeryüzünde olduklara düşünülen balıkların kökenleri çok eskilere dayanır.

İlginizi Çekebilir: Lepistes Fiyatları

Şu konuları sizin için öneriyoruz;
1 of 6

Akvaryum balıkları arasında yer alan Japon balığı özellikleri ile şaşırtıcıdır. Bilenenin aksine hafızaları kuvvetli ve zeki hayvanlardır. Uzun süre her şeyi akıllarında tutabilirler. Hafızaları kuvvetli olmasından dolayı insanları tanıyan ve iletişime geçen bu hayvanlar oldukça sevimli ve aynı zamanda şaşırtıcı balıklardır.

Panda Japon Balığı Fiyatları
Panda Japon Balığı Fiyatları

Dayanıklı olan panda jabon balıkları, tamamen büyüdüklerinde boyları genellikle 10 cm civarında olur. 20 cm boyuna ulaştıkları da görülmüştür. Yaklaşık olarak hayatta 10 ile 15 yıl yaşayan balıkların bakımları düzenli bir şekilde yapılması gerekir.  Her yemi yeme özelliği bulunan bu balıklar, bitkisel ağırlıklı yemle beslenmeleri gerekir.

Panda Japon Balığı Fiyatları [year]

Popüler balık olmalarında en büyük etken onların dayanıklı ve kolay beslenen bir canlı olmalarından kaynaklanır.   Diğer balık türlerine göre Japon balığı türlerinin kolay bulunması ve fiyat olarak da uygun olması onu ön plana çıkarır. Japon balığı fiyatları diğer balık türlerine göre kolay bulunmasından dolayı oldukça uygundur. Akvaryum ile uğraşanların ilk tercih ettiği balık türü Japon balığı, türleri ile en çok merak ediliyor. Rahat bulunması nedeni ile fiyatlarının uygun olması tercih sebebi olarak ön plana çıkıyor.

Tıkla Oku:  Teleskop Balığı Özellikleri, Teleskop Japon Balığı Fiyatları 2022
Panda Japon Balığı Bakımı
Panda Japon Balığı Bakımı

Japon balığı fiyatları güncel verilere göre pet shop mağazalarda 10 TL ile 50 TL arasında değişebilmektedir. Verilen bilgiler ortalama fiyatlar olmakla beraber, satın almak için gittiğiniz pet shoplarda fiyatlar değişebilir.

Panda Japon Balığı Özellikleri

Chinese Gold Fish (Çinli Altın Balık) olarak bilinen Japon balıkları, birçok özelliği de bünyesinde barındırır. Erkek jabon banka balığı kuyrukları dişi balıklara göre daha uzundur. Teleskop gözlü Japon balığı soğuk suda yaşayabilen ısı değişimlerine dirençli balıklardır.

Kendi türlerine göre saldırgan olmayan Japon balıkları kendi aralarında farklı türlere karşı saldırgan olabilirler. Zamanla insanlarla iletişim kurar pulları çoğun bir şekilde dizilidir.

Panda Japon Balığı Özellikleri
Panda Japon Balığı Özellikleri

Panda Japon Balığı Bakımı

Diğer Japon balıklarına göre nispeten soğuk suda yaşayan bu balıklar için akvaryum suyunun sıcaklığı 18 ile 24 derece arasında olması gerekir. Tropik balıklar gibi sıcak suda fazla yaşayamaz. Diğer balıklara nazaran suyu oldukça fazla kirleten panda Japon balıkları, temiz suda rahat yaşabilmeleri için su değişimleri sık sık yapılmalıdır. İyi bir fitrenin bulundurulması balıkların akvaryumdan faydalanmaları için önemlidir. Akvaryum suyunun haftada bir kez %25-30 oranında değiştirilmesi önemlidir.

Yavru balıkların yaşamları en az 5 litre suyu ihtiyaçları bulunur. Yetişkin balıklarda ise bu 40 litreye kadar çıkabilmektedir. Yüksek akvaryuma nazaran geniş akvaryumun tercih edilmesi gerekir. Sudaki oksijen miktarı ve alan genişliğinden dolayı bu oldukça gereklidir.

Japon balıkları için taban malzemesine gerek bulunmaz. Bunun yanı sıra bitki bulundurmak, ufak taneli çakıl taşları kullanmak yerinde olur. Fakat burada önemli olan dayanıklı bitkilerin kullanılmasıdır. Zira panda Japon balıkları yumuşak bitkileri sever ve yemek isterler. Görsellik olarak bitki görünümü veren ipek süslerde akvaryumda kullanılabilir.

Her hangi bir balık yemi yerine japon balığı yemi kullanılması faydalıdır. Zira bu yemde mevcut olan besinler japon balıkları için ihtiyaçlarına göre üretilmiştir. Ek besin olarak haşlanmış kabak, bunun yanı sıra marul, ıspanak da verilebilir.

İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: Average: ]
Leave a comment