Alman, Blue Australorp Tavuk Fiyatları

Bu içeriğimizde yumurta ve et olarak da beslenen Australorp tavuk cinsi hakkında bilgiler verdik. Eğer siz de kümesinizi Australorp tavuğu eklemek istiyorsanız veya bu tavukla ilgili detaylı bir araştırma yapıp kendi çiftliğinizi kurmak istiyorsanız hazırladığımız bu blog yazısız tam size göre. İçeriğimizde Australorp tavuk fiyatları [year] verileri ve Australorp tavuğu özellikleri hakkında bilgiler verdik.

Australorp Tavuk

Australorp tavuğu özel olarak ıslah edilmiş bir tavuk kesilir. Normalde tavuklar ya et üretimi için ya da yumurta üretimi için beslenir. Ancak Australorp tavukları hem et hem de yumurta verimi açısından verimli olduğu için sıkça tercih edilir. 1900’lü yılların başında başka tavuk ırklarının bir araya getirilmesi ile üretilen Australorp tavukları günümüzde birçok çiftlikte ana ırk olarak besleniliyor.

Yumurta tavuk ırkları incelendiğinde ataks tavuk türü genelde başı çeker. Ancak sonrasında çoğu zaman bu tavukların özelliklerinden dolayı Australorp tavukları gelir. yıllık yumurta verimi yaklaşık 200 kadar olan bu tavuklar iyi bir şekilde beslendiğinde ve hastalık açısından korunduğunda yılda 250’ye kadar yumurta üretimi yapabiliyor.

Diğer tavuk içerikleri için tıklayın;

Şu konuları sizin için öneriyoruz;
1 of 18

Alman Australorp Tavuk

Bu tavuk tipi Almanya’da çeşitli yöntemlerle değiştirilen Australorp tavuk ırkıdır. Ana ırk ile arasında herhangi bir fark yoktur. Yaklaşık 4 kilograma kadar büyüyebilen bu tavukların kısa ve parlak siyah tüyleri ön plandadır.

Blue Australorp Tavuk

Bu Australorp tavuk ırkında tüylerin daha parlak olması dikkati çekiyor. Yıllık yumurta verimi açısından herhangi bir farkı olmasa da yapılan araştırmalara göre et verimi bir miktar daha fazladır. Tavukları 3 kilograma kadar ve horozları ise 4 kilograma kadar çıkabiliyor.

Australorp Tavuk Fiyatları [year]

Australorp tavuk fiyatları [year] yılında ortalama 80 TL’dir. Australorp civciv fiyatları 10 ile 15 TL arasında değişirken Australorp horozu fiyatları 100 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu tavukların fiyatları belirlenirken büyüklüğü ve yumurta verimi göz önünde bulunduruluyor.

Australorp Tavuk Özellikleri

Australorp tavuğu özellikleri özellikle Çiftlik sahipleri tarafından merak ediliyor. Bu nedenle kısa ve basit bir tablo hazırlamak istedik. İşte Australorp tavuk özellikleri;

Tıkla Oku:  Tavuk Kaç Ayaklı?
Görünüm Kuluçka/Gurk Yumurtlama Uysallık
 Siyah ve parlak tüyleri vardır. Boyları diğer tavuklara göre biraz daha uzundur.  Normal bir tavuk ile hemen hemen aynı kuluçka ve gurk özelliğine sahiptir.  En kötü şartlarda dahi yılda 150 ile 180 adet yumurta verirler . iyi bir şekilde beslendiklerinde yılda 250’ye kadar yumurta verdikleri görülmüştür.  Kendi halinde ve çok Uysal olan bir tavuk türüdür. Birim büyük bir bölümünü beslenmek ve yem aramak için getirirler. Yalnızca anne gurk Australorp tavukları zaman zaman hırçın olabilir.
Et Beslenme Bakım Zorluğu Diğer Türlerle Geçim
 Etleri fazla miktardadır ve lezzetlidir.  Özel bir beslenme rutin oluşturmanıza gerek yoktur. Normal yemeğinizdeki artıkları ve buğday ve mısır gibi besinleri verebilirsiniz.  Ekstra bakım zorlukları yoktur. Düzenli olarak aşılama ve hijyenine dikkat ettiğiniz sürece sağlık sorunu ile karşılaşmazlar.  Ataks ve buna benzer tavuk türleri ile kolaylıkla besleyebilirsiniz. Bu tavuklardan diğer tavuk ırklarını herhangi bir zarar gelmez.
australorp tavuk fiyatları
australorp tavuk fiyatları

Australorp Tavuk Fiyatları Sahibinden

Australorp tavuklarını direkt olarak üreticiden almak yerine basit tavuk sahiplerinden alırsanız çok daha karlı olabilirsiniz notlarım Australorp tavuk fiyatları sahibinden olduğu zaman ortalama 20-30 TL daha uygun oluyor.

australorp tavuk özellikleri
australorp tavuk özellikleri

Australorp Tavuk Yumurta Verimi

Australorp tavuk yumurta verimi yılda ortalama 180 adettir. Bu rakam tavuğun zor koşullarda beslendiği durumlarda yolda 150’ye kadar düşebilirken iyi şartlarda yılda 250 Adete kadar çıkabilir. Yani Australorp tavuk yumurta verimi daha çok davul vesilesi ile ilgili bir durumdur.

australorp tavuk yumurta verimi
australorp tavuk yumurta verimi

Australorp Tavuk Yumurtası

Australorp tavuk yumurtası açık kahverengi renktedir. Tavuğun beslenme durumuna ve yaşına göre 50 ile 60 gram ağırlığında olur. Genellikle tavuklar 36 ile 48 saatte bir yumurtlar.

Australorp Tavuk Satanlar

Australorp tavuk satanlar için sahibinden gidip platformları Tercih edebilirsiniz. Bu online satış platformlarında üreticiler ve besleyiciler ellerindeki Australorp tavukları satışa çıkarabiliyor. Australorp tavuk fiyatları Eğer Size uygun geliyorsa satın alabilirsiniz.

Satılık Australorp Tavuk

Satılık Australorp tavuk için çiftlikler ile de iletişime geçebilirsiniz. Çiftlikler ellerindeki tabloya çıkartmak istediği zaman daha uygun fiyattan satışa sunabiliyor. Eğer şanslıysanız normalden yarı fiyata Australorp tavuğu bulabilirsiniz.

Australorp Ne Renk Yumurtlar?

Australorp tavukları açık kahverengi de yumurta verirler. Bu durum Aslında tavuğun beslenme düzeni ile ilgili olabilir. Yani net bir bilgi vermek mümkün değil.

Australorp Tavuk Yılda Kaç Yumurta Yapar

Australorp tavukları yılda 180 ile 250 Adete kadar yumurta verimi ile ön plana çıkmaktadır. Bu Tavuklar ataks tavukları ile karşılaştırılacak kadar yumurta verimine sahip olmasa da iyi bir tercih olabilir. Yani karar daha çok besleyiciye kalmıştır.

İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 3 Average: 3]
Leave a comment