Kanatlı Hayvanlar

Bresse Tavuk Fiyatları

Bresse tavuk fiyatları 2023 verileri ve Bresse tavuk özellikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okumanızı öneriyoruz. Özellikle ilk kez Bresse tavuğu besleyecek olan kişilerin bu yazımızdan birçok bilgiyi edineceğini düşünüyoruz.

Bresse Tavuk Irkı Bakımı

Bresse tavukları Fransız kökenli olan tavuk türleridir. Birkaç Yüzyıllık geçmişi olan Bresse tavukları lezzetli etleri için beslenir. Fransa’da şu an bile çok özel ve sağlıklı koşullarda üretimi yapılan Bresse tavukları görünüm olarak tinted cinsi tavukları andırıyor.

Bresse tavuk yumurta verimi yıllık olarak yeterli miktarlarda olmasa da dünyanın en lezzetli tavuk türü olmasıyla ön plana çıkıyor. Eğer Yumurta yerine eti için tavuk beslemek istiyorsanız kümesinizi Birkaç tane Bresse tavuk ve Bresse horozu ekleyebilirsiniz. Tabii boyut demek değildir ki Bresse tavukları hiç yumurta vermez. İyi koşular altına Bresse tavukları yılda 130’dan fazla yumurta verir.

İlginizi çekebilecek diğer tavuk içerikleri;

bresse tavuk fiyatları
bresse tavuk fiyatları

Bresse Tavuk Özellikleri

Tıkla Oku:  Pleymut Tavuk Fiyatları 2022 | Pleymut Özellikleri
Tıkla Oku:  Tinted Tavuk Fiyatı 2022 Yılında Ne Kadar?
Tıkla Oku:  Türken Tavuk

Bresse tavukları kırmızı ibikleri ile Göz kırpan ve mavimsi ve morumsu ayaklar olan tavuklardır. Beyaz renkli ve kirsiz yapıda olan bu tavuklar ortalama 3 kilograma kadar uzayabilirler. Normal şartlarda et tavuklarında çok büyük boyutta kitaplar olarak bilsek de bu tavuklar oldukça sıradan kiloya sahiptir. Görünüş olarak daha çok ligorin tavukları ile benzerlik gösteriyor. Horozları tavuklara göre biraz daha iyi olan bu tavuk cinsinde dikkat çekici olan bir diğer özellik ise kuyruklardaki diklikteki.

Satılık Bresse Tavuk Fiyatları 2023

Bresse tavuk fiyatları 2023 yılında 60 ila 80 TL aralığında değişiyor. Bu fiyatlar belirlenirken tavuğun kaç günlük olduğu ve kırma olup olmadığı göz önünde bulunduruluyor. Ortalama 10 günlük Bresse civcivi fiyatları ise 15 ila 20 TL aralığında değişiklik gösteriyor.

bresse tavuk yumurta verimi
bresse tavuk yumurta verimi

Bresse Tavuk Yumurta Verimi Yıllık

Bresse tavuk yumurta verimi yıllık olarak 150 ile 200 Adete kadar çıkabilir. Bu durum tamamen tavuğu beslenmesi ve sağlıklı bir koşulda yetiştirilmesi ile ilgili bir durumdur. Besin çeşitliliği ve geniş alan verildiği sürece bu tavuklarda yumurta verimi sizi tatmin edebilir. Bununla birlikte bazı hileler ile yumurta verimi %30 oranında çıkartmak mümkün.

İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 0 Average: 0]

Doğan Uludoğan

Reklam ve kaldırılmasını istediğiniz içerik için: doganuludogan01@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu