Teleskop Balığı Özellikleri, Teleskop Japon Balığı Fiyatları 2022

Teleskop balığı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru adresteniz. Bu içeriğimizde diğer Japon balıklarına oranla daha farklı bir görünümü olan teleskop Japon balıkları hakkında bilgi vereceğiz.

Teleskop Balığı Özellikleri

Teleskop balıkları tıpkı yelpaze kuyruklu Japon balığı gibi bir Japon balığıdır. Bu balıkları normal Japon balıklarından ayıran en temel özellikle siyah ve pörtlek gözleridir. Gözleri dışa doğru baktığı için pörtlek gözlü Japon balığı ya da teleskop Japon balığı olarak adlandırılır.

teleskop balığı özellikleri
teleskop balığı özellikleri

Teleskop balıklarının özellikleri normal Japon balıklarıyla hemen hemen aynıdır diyebiliriz. Ancak aralarında önemli bir fark bulunuyor. O da vücutlarının diğer Japon balıklarına oranla daha farklı bir renge sahip olmalıdır. Bu balıklar tamamen siyah bir vücuttan oluşan Japon balığı türüdür.

Şu konuları sizin için öneriyoruz;

Kavgacı Siyam Balığı Fiyatları

1 of 6

Eğer teleskop balığı besleyecekseniz teleskop balıklarının özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. İyi haber şu ki evcilbilgi.com olarak teleskop balıklarını inceledik ve sizlerle özelliklerini paylaşmak istedik. İşte teleskop balığının başlıca özellikleri;

  • Teleskop Japon balıkları diğer Japon balıkları ile aynı boya sahiptir. Ortalama 15 cm’ye kadar uzarlar.
  • Teleskop Japon balıkları ortalama 7.2’lik pH derecesinde en iyi uyumu sağlar.
  • Teleskop Japon balığı akvaryum sıcaklığı ortalama 22 derecedir.
  • Teleskop Japon balığı kaç yıl yaşar dediğinizi duyar gibiyiz. Bu balıklar iyi bir bakımla 15 yıla kadar yaşatılabilir. Ancak akvaryum ömürleri genellikle 5 yıl civarındadır.
  • Teleskop Japon balıkları barışçıl bir karaktere sahiptir. Diğer uyumlu balıklar ile birlikte bakılabilir. Ancak gözleri ve vücut rengiyle ilgi çekici göründüğü için fil kulak lepistes balığı gibi kuyruk kemiren balıklardan uzak tutulmalıdır. Eğer birlikte baktığınız balıklar bu balıklara saldırıyorsa balıkların akvaryumdan uzaklaştırılması gerekir.
  • Teleskop balıklarının üremesi yumurtlama yolu ile olur. Beta balığı gibi şiddetli bir üreme döngüsüne girmezler. Üreme dönemi geldiğinde dişi ve erkek birkaç kere çiftleşir ve yumurtlama sürecine girerler.
  • Teleskop balıkları hem et hem de ot ile beslenirler. Teleskop balıkları için yem tercih edecekseniz karma bir düzen oluşturacak yemleri tercih etmenizde fayda var.
  • Teleskop Japon balıkları orta ve dip seviyelerinde yüzer. Bu nedenle batabilen yemleri tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Teleskop Japon Balığı Akvaryumu Nasıl Olmalıdır?

Buraya kadar anlattıklarımız teleskop balıklarının özellikleriydi. Peki teleskop balığı akvaryumu nasıl olmalıdır, nasıl bir akvaryuma ihtiyaç duyar?

Tıkla Oku:  Lepistes Akvaryumu Nasıl Olmalı? En Az 150 Litrelik Akvaryum

Teleskop balıklarının akvaryumları en az 40 litre olmalıdır. Ancak Evcil Bilgi olarak sizlere en az 100 litrelik akvaryum almanızı öneriyoruz.

Bu balıklar çok hareketli olduğu için akvaryum içerisindeki kayalara çarpabilir ve yaralanabilir. Aynı zamanda köklü ince bitkileri de topraktan sökebilir. Bu nedenle kayalıksız ve mümkünse köksüz bitkiler kullanmalısınız.

Teleskop Japon Balığı Hangi Balıklarla Yaşar? Japon Balığı İle Yaşar Mı

Teleskop Japon balıklarını sadece kendi türleriyle beslemenizi öneriyoruz. Eğer imkânınız varsa ve bu balığı beslemekte kararlıysanız sadece teleskop balığı akvaryumu kurmanızı öneriyoruz.

Öte yandan diğer Japon balıklarını da akvaryuma ekleyebilirsiniz. Ancak olası bir kavga durumunda her iki türden birini akvaryumdan uzaklaştırmalısınız.

Teleskop Japon Balığı Fiyatları 2022

Teleskop Japon balığı fiyatları 2022 yılında ortalama 20 TL civarında. Bu fiyatlar balık satan yerlerde farklılık gösterebilir.

Teleskop balığı özellikleri ve fiyatı hakkında vereceğimiz bilgiler bu şekildeydi. Eğer diğer balık türleri hakkında bilgiye sahip olmak istiyorsanız diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Teleskop balığı kaç TL?

Teleskop balıkları ortalama 20 TL civarında satılıyor.

Teleskop balığı ile Japon balığı yaşar mı?

Teleskop balığı ile Japon balığı birlikte yaşayabilir.

Teleskop balığı fanusta yaşar mı?

Teleskop balıklarının en az 40 litrelik akvaryumlarda yaşaması gerekir.

Teleskop Japon balığı ne kadar büyür?

Teleskop Japon balıkları 15 cm’ye kadar büyür.
İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 2 Average: 3]
Leave a comment