Tavuk Aşıları Takvimi Tavuk Aşı Fiyatları 2022

Bu yazımızda en çok beslenen kümes hayvanlarından biri olan tavuklarla ilgili olarak tavuk aşıları hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer siz de tavuklarınızda aşılama yaptırmak istiyorsanız ve yeterince bilgiye sahip değilseniz bu yazımız tam size göre.

Tavuk Aşıları

Pek çok tavuk ırkı oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Tavuklarınıza ne kadar sağlıklı ve iyi bir ortam hazırlarsanız hazırlayın en ufak bir aksaklıkta hastalanabilirler. Bu durum tavuk çiftliklerinde çok yaşandığı gibi kümeslerimizde bazı özel tavuk ırklarında da görülebiliyor.

tavuk aşıları fiyatları
tavuk aşıları fiyatları

Tavuklarımızda meydana gelen bu tarz durumları en aza indirebilmek için yapabileceğimiz bazı şeyler var. Bunlardan en önemlisi sizin de tahmin edebileceğiniz üzere aşılama.

Şu konuları sizin için öneriyoruz;

Tavukların Yumurtlaması İçin Ne Yapmalı?

1 of 6

Paçalı tavuklar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ister misiniz? O zaman şu içeriğimize göz atabilirsiniz —–> Paçalı Tavuk Nedir? Paçalı Tavuk Fiyatları 2022

Farklı tavuk aşıları sayesinde tavuklarınızın daha dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu aşılar tavuklarınızı hastalıktan %100 oranında koruma sağlar demiyoruz ancak ilerleyen süreçte tavuğunuzun ve dolayısıyla kümesinizin en az oranda etkilenmesi için hayati bir öneme sahip.

Tavuk Aşısı

Tavuk aşıları farklı türlerde ve özellikte olan aşılardır. Bu aşılardan kimisi zayıflatılmış olan kimi de canlı virüslerden oluşan aşılardır. Tavuklarınıza bu aşıları türüne göre enjeksiyon yoluyla ya da sularına karıştırarak uygulayabilirsiniz.

Tavuk aşılarını genellikle ilk 1 ay içerisinde yaptırmanızı öneriyoruz. Tabi bu aşıların haftalara göre ayrılması ve zamanında yapılması gerekiyor. Aşağıda tavuk aşı takvimi ile ilgili paylaştığımız tabloyu kullanabilirsiniz.

Tıkla Oku:  Tavuk Biti İlacı, Tavuk Bitine Ne İyi Gelir? Canhiper

Tavuk Aşı Takvimi

Aşağıda paylaştığımız tavuk aşı takvimini veterinerinize danıştıktan sonra kullanabilirsiniz.

Gün Aşı Adı Etkisi
10 BIO-VAC CLONE Newcastle
21 İba_vac Gumboro
31 Bio_vac_ndv_6-10_h120 Newcastle ve Enfeksiyöz Bronşitis

 

Tavuk Aşı Fiyatları 2022

Tavuk aşıları kaç TL merak ediyor olabilirsiniz. Biz de bu nedenle evcilbilgi.com olarak tavuk aşı fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yaptık ve sizlerle paylaşmak istedik.

Eğer tavuk besleyicisi iseniz bu yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz: Hasta Tavuklara Ne Verilir? Hasta Tavuğa Aspirin Vermek

Aşağıda tavuk aşılarının türlerine göre kaç TL’den satıldığını görebilirsiniz.

Tavuk 2’li Karma Aşı Fiyatı 2022

Tavuk 2’li karma aşıları ortalama 25 TL’den satılıyor. Tavuk ikili karma aşı fiyatı veterinerlerde ortalama 5 TL oynayabilir.

Tavuk 3’lü Karma Aşı Fiyatı 2022

Tavuk 3’lü karma aşı fiyatı veterinerlerde ortalama 30 TL civarında. Aşının miktarına göre bu rakam bir miktar değişiklik gösterebilir.

Tavuk 4’lü Karma Aşı Fiyatı 2022

Tavuk 4’lü karma aşı fiyatı 2022 yılında yaklaşık 40 TL civarında. Bu aşıların 50 TL civarına satıldığı veterinerler de mevcut.

İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 6 Average: 4.2]
Leave a comment