Sincap Fiyatları Evcil, Yavru, Albino, Uçan

Sincap fiyatları 2022 yılında ne kadar diye merak ediyorsanız hazırladığımız bu içerik tam da size göre. Özellikle tavşan ve hamster gibi egzotik sayılabilecek hayvanları besleyen kişiler sincapların fiyatlarını merak ettiği için bu içeriği hazırlama gereği duyduk. Ancak içeriğimize geçmeden önce sizleri bir konu hakkında uyarmak istiyoruz.

Yaban hayatından sıkça tanıdığımız sincaplar beslenmesi yasak olan hayvanlardır. tarım ve orman bakanlığı hayvan satış kuralları çerçevesinde sincap beslemenin yasak olduğu belirlenmiştir. Bu nedenle sincap beslemek istiyorsanız bu canlıları evinize kafeslemek yerine dağlık alanlara giderek besleyebilirsiniz.

Evcil sincap fiyatları 2022

Bazı kişiler evcil sincap fiyatları ne kadar şeklinde sorular yöneltebiliyor. Ancak üzülerek söylemek istiyoruz ki evcil sincap diye bir kavram yoktur. Çünkü sincapların tamamı yabani olan ve doğa koşullarında yaşaması gereken hayvanlardır. Bu nedenle içeriğimiz boyunca evcil sincap kavramını mümkün olduğunca kullanmamaya çalışacağız.

Sincap satışları her ne kadar yasak olsa da bazı kişiler bu hayvanları satmayı tercih edebiliyor. Evcil sincap adı altında satılan bu canlıların fiyatları ortalama 400 ila 600 TL arasında. Bunun nedeni de sincapların zor yakalanabiliyor olması ve bakımlarının ve üremelerini diğer canlılara oranla daha zor olmasıdır.

Şu konuları sizin için öneriyoruz;

Su Kaplumbağası Fiyatları

"Kemirgenlerinizin ihtiyaçlarını tek bir çatı altında bulabileceğiniz, Türkiye'nin En Büyük ONLİNE İNTERNET SATIŞ MAĞAZASI
 • SAFKAN Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı : 750 TL
 • SAFKAN GRİ RENK Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı : 900 TL
 • SAFKAN Netherland Dwarf Cüce Tavşanları Yavru Fiyatı : 1500 TL
 • SAFKAN Hollanda Mini Lop Tavşanları Yavru Fiyatı: 2000 TL
1 of 3
evcil uçan sincap fiyatları
evcil uçan sincap fiyatları

Sincap fiyatları daha çok kişiler tarafından belirlenir. Bu hayvanların satışı yasak olduğu için üreticiler bu topa girmeyi denemiyor. Bunun yerine özellikle dağlık alanlarda yaşayan kişiler sincap beslemek isteyen kişiler için bu canlıları satışa sunuyor.

Sincap yavrusu pet shop fiyatları 2022

Sincap yavrusu veya yetişkin sincaplar pet shop gibi hayvan satışının yapıldığı yerlerde satılmaz. Bu nedenle sincap yavrusu fiyatı ile ilgili net bir bilgi vermek doğru olmayacaktır.

sincap yavrusu fiyatları
sincap yavrusu fiyatları

Sincap yavrusu satışları incelendiğinde fiyatların ortalama 150 ila 200 TL arasında olduğunu görüyoruz. Ancak sizlere kesinlikle bu canlıları satın almanızı ve bu hayvanların satışını yapan kişileri daha fazla cesaretlendirmemenizi öneriyoruz. Özellikle uçan sincaplar gibi koruma altına alınması gereken ve türü tehlikede olan sincapların kesinlikle ev ortamına alınmadan doğal yaşamında serbest bırakılmaları gerekiyor.

Evcil uçan sincap fiyat 2022

Evcil uçan sincap diye herhangi bir kavram yoktur. Uçan sincaplar kolları ve vücudu arasında zarlı bir yapıya sahip olan sincaplardır. Bu sincaplar ağaçlardan ağaca veya daldan dala geçerken bu yapılarını kullanarak süzülürler. Bu sayede yukarıda uçuyormuş gibi görünürler. Ancak bunlar kesinlikle evcil hayvanlar değillerdir.

Yasadışı uçan sincap satış yapan kişiler uçan sincap fiyatları için ortalama 1500 ila 2 bin lira arasında fiyat biçiyor. Tabii bu kesinlikle yasadışı ve yakalandığında çok ciddi cezalar ortaya çıkabiliyor.

Albino sincap fiyatları

Sincaplar da tıpkı insanlar gibi albino hastalığına yakalanabiliyor. Bir tür pigmentasyon hastalığı olan albino hastalığı neticesinde sincaplar tamamen beyaz renkte görünüyorlar. Bu görünümleri itibarıyla hamster gibi canlılara benzetilseler de boyut ve davranış bakımından normal sincaplar ile aynılardır.

"Kemirgenlerinizin ihtiyaçlarını tek bir çatı altında bulabileceğiniz, Türkiye'nin En Büyük ONLİNE İNTERNET SATIŞ MAĞAZASI
 • SAFKAN Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı : 750 TL
 • SAFKAN GRİ RENK Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı : 900 TL
 • SAFKAN Netherland Dwarf Cüce Tavşanları Yavru Fiyatı : 1500 TL
 • SAFKAN Hollanda Mini Lop Tavşanları Yavru Fiyatı: 2000 TL
albino sincap fiyatları
albino sincap fiyatları

Albino sincap fiyatları görünümleri daha fazla dikkat çektiği için ortalama 2000 TL kadardır. Tabii dışarıdan albino sincap satın alıp beslemek kesinlikle iyi bir fikir olmayacaktır. Albino sincap satışı da tıpkı uçan sincap ve diğer sincap türlerinde olduğu gibi yasaktır.

Tıkla Oku:  Canlı Evcil Maymun Fiyatları

Sincap sahiplenme

Bazı evcil hayvan sahipleri direkt olarak parayı verip sincap satın almak yerine sincap sahiplenmek isteyebiliyor. Bunlar ne kadar iyi bir düşünce olsa da eğer sincap alınıp evde beslenecek ise yine yanlış bir karar olacaktır. Bunun yerine sincap sahiplenmek için doğaya sincap evleri kurulabilir ve onlar dışarıdan beslenebilir.

Eğer dağlık bir alanda yaşıyorsanız çam ağacı gibi ağaçların güvenilir dallarına sincaplar için uygun ahşap evler yapabilir veya dışarıdan satın alabilirsiniz. Sincaplar burayı kısa zaman içerisinde benimseyecek ve yuvalarını kuracaktır. Bu sayede onların doğal hayatlarına müdahale etmeden beslemeye başlayabilir ve onları sizde koruyabilirsiniz.

Evcil sincap var mıdır?

Evcil sincap yoktur. Yaban hayatından bir tür olan bu hayvanlar sadece doğal ortamlarında yaşayabilirler. Bazı yerlerde gördüğümüz sincaplar ise tamamen doğal hayatın taklit edilmesi sonucunda oraya yerleşmişlerdir.

Örneğin Ankara Üniversitesinde ağaçlarda dolaşan sincapları görmek mümkündür. Bu sincaplar o alanı tamamen doğal olarak gördükleri için yerleşe binmiş ve türlerinin devamını sağlayabilmiştir. Bu, ev ortamında sağlamayacağı içinde evcil sincap diye bir kavramdan bahsetmemiz mümkün olmayacaktır.

Satılık sincap yavrusu

Eğer herhangi bir ilan platformunda satılık sincap yavrusu ilanı gördüyseniz kesinlikle o ilanı yapıldığı web sitesinin sahipleri ile görüşün ve bu ilanı kaldırılması konusunda telkinlerde bulunun. Çünkü yetişkin sincaplar da olduğu gibi yavru sincap satın almak da yasaktır.

Sincap satın al

Sincap satın almak yerine benzer hayvanlardan olan tavşan ve hamster gibi kemirgenleri tercih edebilirsiniz. Öyle ki hamsterlar bu canlılar ile büyük oranda benzerlik gösterdiği için sizlere aynı keyfi verecektir. Bu sayede siz de sincapların doğal ortamlarına karışmadan ve müdahale etmeden evcil hayvan sahibi olacaksınız.

"Kemirgenlerinizin ihtiyaçlarını tek bir çatı altında bulabileceğiniz, Türkiye'nin En Büyük ONLİNE İNTERNET SATIŞ MAĞAZASI
 • SAFKAN Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı : 750 TL
 • SAFKAN GRİ RENK Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı : 900 TL
 • SAFKAN Netherland Dwarf Cüce Tavşanları Yavru Fiyatı : 1500 TL
 • SAFKAN Hollanda Mini Lop Tavşanları Yavru Fiyatı: 2000 TL

Evde sincap beslemek

Eğer evinizin bahçesindeki ağaçlarla sincaplar varsa onları beslenmenin birkaç yolu bulunuyor. Burada dikkat etmeniz gereken ilk husus onlara dokunmaya çalışmamak ve onları yakalamaya yönelik davranışlarda bulunmamak. Bunun yerine ağaç çevresine ekleyebileceğiniz birkaç adet sincap evi ile bu hayvanların oraya yerleşmesini sağlayabilirsiniz.

Bunu başardıktan sonra aşağıdaki besinleri sincapların uzun yuvasına yakın bir yere koyarak onları besleyebilirsiniz.

 • Fındık
 • Fıstık
 • Ceviz
 • Meyve
 • Meyve içindeki çekirdekler
 • Çekirdek

Bunlar sincapların beslenmesi için yeterli olan besinlerdir. Beraberinde evin yakınına susuzlar koyarak onların bütün ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Sincap evleri

Sincap evleri yapımı oldukça kolay olan evcil hayvan evleridir. Birkaç adet ahşabın bir araya getirilmesi ve ön kısmına küçük bir deliğin açılması ile birlikte sincap evi yapabilmek mümkündür.

Ayrıca internetten de sincaplara uygun ahşap evler satın alabilirsiniz. Bunlar doğal ortama daha uygun olduğu için satın almanızı öneriyoruz.

Sincap nereden alınır?

Sincapları herhangi bir yerden almanız mümkün değil. Sadece bazı kişiler yasadışı olarak bu hayvanlara alıkoymak da ve çevresindeki kişiler aracılığıyla satışa sunmaktadır.

Sincap beslemek yasak mı?

Sincap beslemek yasaktır. Bu hayvanları beslemek yasak olduğu için de petshop gibi yerlerde bu sincapları göremiyoruz. Yasak kararı tarım ve orman bakanlığı tarafından koyulmuştur.

Uçan sincap kaç para?

Uçan sincaplar fırın fiyatları 2000 TL ile 3000 TL arasındadır. Bunlar tamamen yasadışı bir şekilde satıldığı için bazı durumlarda satıcılar fiyatlarını yüksek tutmaktadır.

Sincap insanı ısırır mı?

Sincap yabani bir hayvan olduğu için insanları ısırabilir. Bu nedenle özellikle yavrusu olan ve kendini tehlikeli hisseden sincaplara çok fazla yaklaşma almanızı öneriyoruz. Aksi takdirde sincaplar sizlere saldırabilir ve küçük ısırıklara maruz kalabilirsiniz. Bu sırıkla neticesinde de kuduz gibi hastalıklara yakalanmanız olasıdır.

 

İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: Average: ]
Show Comments (3)