Guinea Pig Fiyatları

10 Eylül 2022 - 20:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

Guinea pig fiyat [year] verilerine bu içeriğimizde ulaşabilirsiniz. İçeriğimizin devamında bir kemirgen türü olan Guina domuzları hakkında önemli bilgilere yer verdik.

Guinea Pig Fiyat

Guinea pig veya evcil kobay da denen bu kemirgen türü, yetiştiriciler tarafından Caviidae familyasındaki Cavia cinsine ait olarak anılır. Bilimsel ve laboratuvar ortamlarında yaygın olarak kobay adıyla seslenilirler. İsimlerinde geçmelerine rağmen Gine domuzları Gine’ye özgü değildir. Biyolojik olarak da domuzlara uzaktan veya yakından benzemezler, bu ismin kökeni hala belirsizdir.

Adları sık sık tavşan hamster gibi hayvanlarla birlikte geçer. Güney Amerika And Dağları’nda ortaya çıkmışlardır. Biyokimya ve hibridizasyona dayalı çalışmalar, bu hayvanların doğada doğal olarak bulunmadığını, evcilleştirilmiş hayvanlar olduklarını ve başka bir türün soyundan geldiğini ifade etmektedir.

Guinea Pig Fiyat Pet Shop

Bir çeşit hamster türü olan Gine domuzları başlangıçta et kaynağı olarak çiftlik hayvanı şeklinde evcilleştirilmişlerdir. Hala da dünyanın bazı yerlerinde tüketilmektedirler. Gine domuzu, Batı toplumunda 16. Yüzyılda Avrupalı tüccarlar tarafından Avrupa ve Kuzey Amerika’ya tanıtılmış, o zamandan bu yana da evcil hayvan olarak popülerleşmiştir. Gine domuzu bir evcil hayvandır.

Guinea Pig fiyatları [year] yılı son güncellemesi doğrultusunda 50 TL ila 300 TL arasında değişim göstermektedir.

Guinea Pig Fiyat Pet Shop İzmir

Guinea Pig Fiyat Pet Shop İzmir

Uysal bir yapıya sahiptirler. Okşanabilir ve beslenebilirler. Gayet dostça yanıt verirler. Onlara bakmak kolaydır. Bu sebeple pek çok kişi evde bakıp, besleyeceği evcil hayvan olarak Gine domuzunu seçmektedir. Siz de bu tatlı ve dost canlısı Gine domuzlarından birine sahip olmak isterseniz Pet shop marketlere göz atabilirsiniz.

Guinea Pig Fiyat Pet Shop İzmir

Ginepig bakımı diğer evcil hayvanlara kıyasla oldukça basittir. Tüm kemirgenlerdeki gibi negatiflik özellikleri görünmemekte ve idrarı, dışkısı koku yapmamaktadır. Tuvalet eğitimi kendi kafeslerinde oldukça basit bir şekilde verilebilmektedir. Pek söz dinleyecek bir yapıları olmadığından onları sevmek için elinize aldığınızda bazı kazalar oluşabilecektir.

Gine Domuzu Fiyatları

Gine Domuzu Fiyatları

Evde tükettiğiniz meyve sebzelerinizi rahatça Gine Pig’inize verebilirsiniz. Salatalık kabukları, eskimiş ve çürümüş maydonoz, dereotları, marullar, C vitamini içeren besinler tam onlara göredir çünkü kendi vücutlarında bu besinleri otomatikman üretemezler.

Guinea Pig Sahiplenme

Şu an bilinen bir ısırma huyu yoktur ancak yiyecekler söz konusu olduğunda size zarar verebilirler! Bazen elinizi yiyecek de zannedebilirsiniz, sizi ısırabilirler! Tabii bu hareketi sonradan fark edip, çok üzüleceklerdir. Acıktıklarında deli gibi ses çıkarırlar. Sesleriyle sizi tanıdıktan sonra şarkılar da söyleyebilirler. Unutmamak lazım, minik bir kapı sesinden bile irkilerek korkabilirler.

Guinea Pig Sahiplenme

Guinea Pig Sahiplenme

Guinea piglerimizi eve ve bize alışana kadar sessiz ortamlarda ve sesimize alıştırmaya çalışır vaziyette beslemeliyiz. Sizden korkmamalı ve sizi tanımalıdır. Çok ani hareketler ve sesler çıkarmamaya özen göstermelisiniz. Aksi halde sizden korkacaklardır. Sonrasında ise alıştıkça sizden hoşlanacak ve size minik teşekkürlerde bulunacaklardır.

Texel Guinea Pig Fiyatları

Deli gibi yemek yiyen Gine Pigler, sürekli saman takviyesine ihtiyaç duyarlar. Havuç ve salatalık tam onlar için biçilmiş kaftandır. Bu iki besine bayılırlar! Günlük olarak içerisinde su barındıran gıdalar vermeniz onun idrarının gelmesine sebep olacağından, temiz kuru otlar ve saman takviyesi yerinde bir hareket olacaktır. Kuru mamalar da bazı durumlarda gerekli olacak ve metabolizmasını sağlıklı tutacaktır.

İlk kez Gine Pig beslemek isteyenler için de bir tavsiye! Gine Pig bebekler en az 21 gün anne yanında kalmak durumundadır. Ancak sağlıklı bir Gine Pig, anne yanında yeteri kadar kalmış bir Gine Pig olacaktır. 2 aylık yavrular sizin için birebir olacaktır. 2 ila 3 aylıktan daha küçük yavrular çok dikkatli beslenmelidir.

Guinea Pig Bakımı Zor Mu?

Tamamen vejetaryenlerdir. Ot, tohum, sebze ve meyvelerle, kök ve dallarla beslenirler. Hazır kobay yemleri tohumlar, preslenmiş ot ve baharatlar besin zincirlerini oluşturur. Fıstık ve çekirdek gibi kuru yemişler de buna girer. Beslenmesine dikkat edilmeyen bir Gine Pig, hastalanabilir hatta ölebilir. Miktarı iyi belirlenmeyen sebzeler onu ishal edebilecektir.

Evcil hayvanlarımızla ne kadar erken tanıştığımız elbette önemlidir, fakat Gine Pig’iniz kaç yaşında olursa olsun gereken sevgi ve ilgiyle size alışacaktır. Anne sütüyle yeteri kadar beslenmiş, tüy oluşumu tamamlanmış, kanınızın ısındığı bir bebek Gine Pig’i seçmeniz tavsiye edilendir. Erkek ya da dişi olması fark etmeksizin, size bakış açıları aynı olacaktır.

Guinea Pig Nerede Bulunur?

Orta ve Güney Amerika, bu kürklülerin atasıdır. Yaklaşık 10 bin yıl öncesine kadar tarihlenirler. İlk evcil kürklü kemikleri Peru’da bulunmuştur. Peru’da o dönemler, tıpkı bugünkü gibi etleri için beslenmekteydiler. Kobaylar, kadınlar tarafından yetiştirilmekteydi. Gerektiğinde kesip pişirenler de o kadınlardı.

Daha çok İnka döneminde evcil kobaylar yaygındı. İspanyollar Güney Amerika’yı keşfederek evcil kobayları Avrupa’ya taşımaya başlamışlardır. Zamanla Avrupa ve Tüm dünyada evlerde de beslenir hale gelmişlerdir.

Guinea Pig Kokar Mı?

Genellikle Gine Pigler kokmaz. Özellikle de idrarı ve dışkısı bu kaygıyı yaratır. Yiyeceklerine ve sularına dikkat edildiği takdirde, günlük bakımları ve banyoları düzenlendikçe bir koku problemi yaratmazlar.

Ancak ve ancak onlar için kullandığınız kumaş parçaları, çarşaflar ve gazeteler kokacaktır. En hijyenik taban malzemelerinde bile bazı kokularla karşılaşmak mümkündür. Saman temizlemek kolay değildir ama “Ben yaparım!” derseniz en yaygın kullanılan malzeme samandır. Bolca saman temizliği yaparsanız, kokudan eser kalmayacaktır!

Guinea Pig Mi Hamster Mı?

Guniea pig mi hamster mı derseniz, aralarında oldukça fark vardır. Başlı başına farklılardır. Örneğin bir Gine Pig 5 ila 10 yıl kadar yaşamaktayken, bir hamster maksimum 2 yıl kadar yaşayabildiği gözlemlenmiştir.

Gine Pigler asla birbirlerine zarar vermezler. Hamsterlar ise verebilirler! Bazı türler çiftleşme dışında bir araya gelmez ve ölümcül kavgalar edebilirler. Suriye hamsterları, doğduktan belli bir süre sonra mutlaka birbirinden ayrılmalıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.