Manda Fiyatları

02 Mart 2023 - 22:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

Manda fiyatları her geçen yıl içerisinde giderek artış gösterir. Bu durumun temel sebebi hayvancılık yapan insan sayısının giderek azalması ve yurt dışından manda getiriliyor olmasıdır. Özellikle kurban bayramlarının kutlandığı ülkelerde, dışarıdan özel olarak getirilen mandaların fiyatları kur bazında hesaplandığı için maliyeti yerli üretimden daha fazla olabiliyor.

Başkaca diğer hayvanlar içerikleri için tıklayın;

Satılık Manda

Mandalar toplu olarak satışa sunulabildiği gibi, tek bir adet de satılabilirler. Bu bağlamda hayvan pazarlarına gidilerek manda satışı yapan insanlardan, beğenilen mandalar temin edilebilir.

Manda satışı yapmak isteyen insanlar, bireysel olarak yetiştirdikleri sayılı halde bulunan mandalarını hayvan pazarlarından satabilirler. Ya da eş, dost ve akraba aracılığıyla manda satışı gerçekleştirebilirler.

Mandalar genellikle süt verimlerinden dolayı tercih edilen hayvanlardır. Yavrusuna malak adı verilir. Dünya tarafından buffalo olarak bilinen hayvanlarda esasında manda türüdürler. Buffalolar doğada serbest halde yaşayan yabani hayvanlardır. Mandalar ise evcilleştirilmiş ve insan tarafından bakım ve beslenmeleri gerçekleştirilen hayvanlardır. Bu bağlamda mevcut olan giderleri dikkate alınarak manda fiyatları belirlenerek satışa sunulur.

Satılık Manda Fiyatları Sahibinden

Sahibinden direkt olarak manda satın alabilmek amacıyla internet siteleri kullanılarak, satıcı ile iletişime geçilebilir. Aynı şekilde hayvan pazarlarına gidilerek de direkt sahibinden, aracısız bir şekilde manda satın alınabilir.

Direkt olarak sahibinden satın alınacak olan manda fiyatlarında pazarlık yapabilme imkanı da bulunur. Büyük işletmelere gidilerek aracı insanlardan manda satın alınması durumunda mevcut olan ve önceden belirlenmiş fiyat üzerinden anlaşma yapılır.

"Kemirgenlerinizin ihtiyaçlarını tek bir çatı altında bulabileceğiniz, Türkiye'nin En Büyük ONLİNE İNTERNET SATIŞ MAĞAZASI
  • SAFKAN Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı : 750 TL
  • SAFKAN GRİ RENK Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı : 900 TL
  • SAFKAN Netherland Dwarf Cüce Tavşanları Yavru Fiyatı : 1500 TL
  • SAFKAN Hollanda Mini Lop Tavşanları Yavru Fiyatı: 2000 TL

Manda satın alma işlemlerinde arada aracı olmaması durumda, mevcutta bulunan ve satılık olan mandaların fiyatları daha uyguna gelebilir. Bu bağlamda manda satın alma işlemlerini sahibinden yapmak kişiler için oldukça avantajlıdır.

Manda Yavrusu Fiyatları

Manda yavrusu fiyatları genel manada yavrunun cinsiyetine göre değişiklik gösterir. Dişi mandalar genellikle süt verimi için satın alınır. İneklere kıyasla günlük süt üretimleri oldukça fazladır. Erkek mandalar spermlerinden yararlanılmak üzere damızlık olarak satın alınabileceği gibi, etinden ve yapağısından faydalanmak amacıyla da satın alınabilir.

Manda yavrusunun içinde bulunduğu yaş da fiyatların belirlenmesinde oldukça etkilidir. Yavrunu ne kadar küçük olursa fiyatı da o denli küçük olacaktır.

Manda Yoğurdu Fiyatları

Manda yoğurdu genel manada özel ve en bilindik yoğurt türü olan inek yoğurdundan tat ve doku olarak daha farklıdır. Dokusu inek yoğurduna kıyasla daha sert bir yapıdadır. Mandaların yoğurtları satışı yapılan yere ve coğrafyaya göre değişiklik gösterir. Mandaların yüksek oranda bakıldığı bölgelerde yoğurtlarının fiyatı daha uygunken, seyrek bakıldıkları bölgelerde fiyatları daha yüksektir.

Manda yoğurdu içerisinde bulunan zengin mineraller ve yüksek protein miktarı bakımından oldukça değerlidir. Birçok hastalığın diyet tedavisinde manda yoğurdu kullanılır. Bu bağlamda değerli yoğurt türlerindendir.

Manda yoğurdu fiyatları genellikle kilo bazında hesaplanır. Alınacak kilo miktarı ile doğru orantılı olarak fiyat artar. Mandıralardan direkt olarak alınan yoğurtlarda fiyat miktarı marketlere ya da zincirlere oranla daha uygun olabilir. Bu bağlamda tüketicilerin biraz araştırma yapmaları avantajlarına olacaktır.

"Kemirgenlerinizin ihtiyaçlarını tek bir çatı altında bulabileceğiniz, Türkiye'nin En Büyük ONLİNE İNTERNET SATIŞ MAĞAZASI
  • SAFKAN Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı : 750 TL
  • SAFKAN GRİ RENK Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı : 900 TL
  • SAFKAN Netherland Dwarf Cüce Tavşanları Yavru Fiyatı : 1500 TL
  • SAFKAN Hollanda Mini Lop Tavşanları Yavru Fiyatı: 2000 TL
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.