Diğer Hayvanlar

Su Kaplumbağası Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar

Su kaplumbağası fiyatları ne kadar, su kaplumbağası nasıl beslenir, su kaplumbağası akvaryumu nasıl olmalı? Eğer siz de su kaplumbağası beslemek istiyorsanız öncesinde bu içeriğimizi sonuna kadar okumanızı öneriyoruz.

Su Kaplumbağası Fiyatları 2022

İnsanlar evlerinde daha çok balık, kuş, kedi ve köpek gibi hayvanları besleseler de zaman zaman değişik türde hayvanların da beslendiğini görüyoruz. Bu hayvanların başında da şüphesiz kırmızı yanaklı su kaplumbağası geliyor.

Diğer evcil hayvanlara pek benzemeyen kırmızı yanak su kaplumbağalarının en önemli özellikleri hem karada hem de su içerisinde beslenebiliyor olmalarıdır. Bu hayvanlar aynı zamanda kara kaplumbağası türünden de bu yönüyle farklılık gösterir.

Su kaplumbağası genel olarak ekstrem deneyim yaşamak isteyen ev sahipleri tarafından besleniyor. Su kaplumbağası besleyen kişilerin beslediği diğer hayvanlara baktığımızda gecko, tarantula, akrep ve yılan gibi hayvanları beslediklerini görüyoruz.

su kaplumbağası fiyatları
su kaplumbağası fiyatları
Tıkla Oku:  Canlı Evcil Maymun Fiyatları 2022
Tıkla Oku:  Satılık Canlı Tavşan Fiyatları Pet Shop 2022
Tıkla Oku:  Sincap Fiyatları Evcil, Yavru, Albino, Uçan

Su kaplumbağaları ile ilgili olarak en çok aldığımız soruların başında bu canlıların fiyatları geliyor. Pek çok kişi su kaplumbağalarının nasıl beslendiği, yaşam ortamlarının ve büyümelerinin nasıl olduğuyla ilgili değil de su kaplumbağası fiyatı ile ilgileniyor.

Biz evcilbilgi.com olarak bu yazımızda su kaplumbağalarının hem fiyatları hem de özellikleri ile ilgili bilgiler vereceğiz. Bu sayede yetişkin ve yavru su kaplumbağası satın alırken yeterince bilgiye ulaşmış olacaksınız.

Su Kaplumbağası Özellikleri, Teraryumları Nasıl Olmalı

Su kaplumbağaları dünyanın en hassas canlılarından biridir. Çok uzun ömürlü olsalar da boyutları yaklaşık bir avuç kadardır.

Ana yaşam alanları denizler olan bu kaplumbağalar üreme döngüsüne girdikten sonra karaya çıkarak deniz kenarlarında yumurtalarını bırakırlar. Ancak zaman içerisinde evlerimize girerek ev hayvanlarından biri haline gelmişlerdir.

Su kaplumbağalarını akvaryum ortamında beslediğinizde yaklaşık 50 yıl kadar yaşatabilirsiniz. Bu süreyi daha da uzatmak tabi ki sizin elinizde. Yaşam alanlarına ve beslenmesine dikkat ederek kış uykusuna yatan bu canlıları daha uzun besleyebilirsiniz.

Su kaplumbağaları hem etçil hem de otçul hayvanlardır. 20 TL gibi bir rakama satılan karışımlar ile bu canlıları kendiniz besleyebilirsiniz. Eğer yeminizi kendiniz hazırlamak istiyorsanız karides ve yeşillikler kullanabilirsiniz.

Su kaplumbağası besleğiniz yerin geniş olmasını ve kara ile su bağlantısının olmasını sağlamalısınız. Nemli ve ılıman ortamları seven bu canlılar hem su içerisinde hem de karada yaşamaktan hoşlanırlar.

Su Kaplumbağası Fiyatı 2022

Su kaplumbağalarının fiyatları ortalama 400 TL’dir. Bu rakam zaman zaman 200 TL’ye kadar düşebilmektedir. Tabi bir de su kaplumbağalarını besleyemeyip sahiplendirme ilanı koyan kişiler de var. Bu kişilerden herhangi bir ücret ödemeden su kaplumbağası temin edebilirsiniz.

su kaplumbağası fiyatları ne kadar
su kaplumbağası fiyatları ne kadar

Su kaplumbağası fiyatları konulu yazımızın sonuna geldik. Eğer diğer evcil hayvanların yaşamlarını merak ediyorsanız yazmış olduğumuz diğer içerikleri okuyabilirsiniz.

SSS

Evcil su kaplumbağası ısırır mı?

Evcil su kaplumbağaları sahiplerini ısırabilir.

Su kaplumbağası sahibini tanır mı?

Su kaplumbağaları sahiplerini tanımaz.

Su kaplumbağası evde nasıl bakılır?

Su kaplumbağaları akvaryum veya teraryumlarda bakılır.

Su kaplumbağası bakımı zor mudur?

Doğru şartlar sağlandığında su kaplumbağası beslemek hiç de zor değildir.
İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 2 Average: 3]

Doğan Uludoğan

Reklam ve kaldırılmasını istediğiniz içerik için: doganuludogan01@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu