Kanatlı Hayvanlar

Muhabbet Kuşu Yuvalık İçine Ne Konur? 2 Çift Kuş

Muhabbet kuşu yuvalık içine ne konur, muhabbet kuşu yuvalarında ne olmalı, muhabbet kuşu folluk talaşı nedir? Merak ettiğiniz bütün soruların cevabını bu içeriğimizde bulabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Yuvalık İçine Ne Konur?

Muhabbet kuşları kafes içerisinde beslediğimiz hayvanlar oldukları için yaşam alanlarını doğal ortamlarına olabildiğince benzetmeye çalışırız. Ancak bu çoğu zaman mümkün olmaz. Çünkü kafes boyutları ve eldeki imkanlar çoğu zaman yeterli gelmeyecektir.

Ancak hijyen açısından doğru olan birkaç uygulamayı yaparak muhabbet kuşlarımızın daha sağlıklı bir alan içerisinde yaşayabilmesine yardımcı olabiliriz.

Muhabbet Kuşu Yuvalık Ekipmanları

Sizler için muhabbet kuşu yuvalarında nelerin olması gerektiğini araştırdık. Eğer siz de muhabbet kuşunuz için rahat ve natural bir ortam yaratmak istiyorsanız bu ekipmanlara sahip olabilirsiniz.

Tıkla Oku:  Muhabbet Kuşu Kafesi Nasıl Olmalı? Kafes Düzeni
Tıkla Oku:  Beyaz Albino Muhabbet Kuşu Fiyatları 2022
Tıkla Oku:  Balina Güvercin Fiyatları 2022 | Resimler ve Özellikleri

Unutmadan şunu söyleyelim eğer imkânınız varsa muhabbet kuşlarınızı daha geniş bir alana alınız. Bu sayede kuşlarınızın gelişimi çok daha iyi olacaktır.

Muhabbet Kuşu Folluk Talaşı/ Muhabbet Kuşu Hamster Talaşı

Muhabbet kuşları doğal ortamlarında talaşa benzer odun parçaları ile yuvarını yapar ve düzenler. Eğer siz de muhabbet kuşu yuvalık talaşı kullanırsanız kuşunuz kendini doğal ortamda hissedecek ve daha iyi bir gelişim gösterecektir.

muhabbet kuşu yuvalık içine ne konur, muhabbet kuşu folluk talaşı
muhabbet kuşu yuvalık içine ne konur, muhabbet kuşu folluk talaşı

Muhabbet Kuşu Yemliği ve Suluğu

Bunlar olmazsa olmazlardan. Ancak bir hususa dikkat çekmek istediğimiz için başlık olarak vermek istedik.

Muhabbet kuşlarınıza yemlik ve suluk alırken dökülme yapmayacak ekipmanlar seçmeye dikkat edin. Aksi durumda kuşunuzun dışkısı ile birleşen yemek ve su kalıntıları kuşlarınızın ishal olmasına yol açacaktır. Bu durum daha çok muhabbet kuşu ishal hastalığının oluşmasına yol açmaktadır.

Muhabbet Kuşu Salıncağı

Muhabbet kuşunuzun boş vakitlerinde sıkılmaması adına yuvasına bir adet salıncak alabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Aynası

Muhabbet kuşları için alınabilecek bir diğer ekipman ise aynadır. Kuşunuz aynada başka bir kuşun olduğunu görünce kendisini daha iyi hissedecektir.

Muhabbet Kuşu Gaga Taşı

Olmazsa olmazlardan biri de muhabbet kuşu gaga taşıdır. Muhabbet kuşu gaga taşı sayesinde kuşlarınız gagalarını törpüleyebilir.

Muhabbet kuşu yuvalık içine ne konur sorusuna vereceğimiz cevap bu şekildeydi. Eğer daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız çevrenizdeki bir petshop ile görüşebilirsiniz.

 

İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 0 Average: 0]

Doğan Uludoğan

Reklam ve kaldırılmasını istediğiniz içerik için: doganuludogan01@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu