French Bulldog Sahiplenme Ücretsiz

12 Kasım 2022 - 23:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

İyi huylu bir köpek ırkı olan French Bulldog sahiplenme konusunda ilginiz varsa sitemizde yayımlanan ilanları takip ederek sahipsiz kalan veya sahipsiz kalma riskiyle karşı karşıya kalan yavru veya yetişkin köpeklere bir yuva verebilirsiniz. Evcil hayvan satışı Resmi Gazete’de 14 Temmuz 2021’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Hayvanları Koruma Kanunuyla” 14 Temmuz 2022’den itibaren çalışma izni olsa dahi pet shoplarda tamamen yasaklandığından kedi ve köpek ilanları sadece internet ortamından verilebilmektedir.

Bundan böyle kataloglarla internete yüklenecek evcil köpek fotoğrafları hayvanın doğal yaşamında çekilmesi gerekmektedir. French Bulldog cinsi köpek satın alma ve sahiplenme işlemleri de internet üzerinden gerçekleşmektedir. Satıcı french bulldog fiyat bilgileri ile birlikte kimlik ve aşı durumlarını içeren bilgileri de sayfalara koymak durumundadır. Alıcı ile satıcının anlaşması halinde köpekler doğal yaşam ortamında teslim edilecek ve evrakları devir teslim edilecektir.

French Bulldog Sahiplenme Ücretsiz İstanbul [year]

French Bulldog ilanları yetişkin veya yavru olsun fark etmeden çoğunlukla artık sahiplerinin hayvanlarına bakamayacak duruma gelmeleri veya sayısal olarak fazla olmaları sebebiyle yeni yuva arayışı amacıyla verilmektedir. Kanun gereği; ilan veren kullanıcıların tüm içerik görüş ve bilgilerin doğruluğu eksiksiz ve değişmez olduğu yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. İlgili kanuna göre; çiftliklerde üretilen ve izin verilen köpek türleri, french bulldog gibi, ile ilgili internetten ilan verirken koyduğu bilgilere özen göstermek ve gerektiğinde belgelerini kanıtlamak durumundadır.

İlginizi çekebilecek köpek içerikleri;

Yavru french bulldog veya yetişkin köpek sahiplenmek için en az 18 yaşında, köpeğin yıllık rutin aşılarını ve sağlık kontrollerini yaptırmaya ekonomik yeterlilik ve sabit bir adreste ikamet ediyor olma koşullarını sağlamanız gerekmektedir. Köpek hakkında verilen bilgilerin yanlışlık eksiklik ve yasalarla getirilen şartları taşımamasından ilanı veren kişi veya satıcı birinci derecede sorumludur. İlanların uygunluğu ile pet shoplar ve üretim çiftliklerinin yasalara uygun hareket edip etmedikleri yetkiler tarafından takip edilmekte ve denetlenmektedir.

French Bulldog Sahiplendirme Ücretsiz

French Bulldog sahiplendirme diğer evcil hayvanlarda olduğu gibi yönetmelikler gereği hayvan barınakları tarafından koşulları müsait olan kişilere yapılmaktadır. Köpek, sahiplenen kişiye taahhütler alınıp tutanakla teslim edilerek adres bilgileri sisteme kaydedilmektedir. Ücretsiz French Bulldog sahiplenebilmek için sahiplenen kişilerce tasma ve zincir bulunduracağını ve sürekli kullanacağı ile sahiplendiği köpeği tekrar sokağa terk etmeyeceğini taahhüt etmesi gerekmektedir. Aksi durumlarda; yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından cezai müeyyidelerle karşı karşıya kalacağını bilmesi gerekmektedir.

Köpek sahiplenirken yeni bir yaşama tarzına geçilmesi zaruridir. French bulldog sahiplenen kişilerin oyuncu, dikkatli ve meraklı olan köpeğe ayıracak yeterince vakti olmalıdır. French Bulldog sahiplendirme ve satış işlemleri düzenlenmiş kurallara aykırılığından hiçbir evcil hayvan satış noktasından yapılamaz. Hayvan barınaklarından sahiplendirme işlemi yapıldığında “Sahipsiz hayvan edinme formu” ve “sağlık karnesi” doldurularak 60 gün içerisinde bulunulan il/ilçe müdürlüklerine başvurulması zorunludur.

Fransız Bulldog Sahiplenme Ücretsiz

Fransız Bulldog cinsi köpeği ücretsiz sahiplenmek de mümkündür. Yapılması gereken alınan köpeğin bir an önce kayıt altına alınarak resmi veterinerlerce aşılarının yapılması ve aşı karnelerinin oluşturulmasıdır. Fransız bulldog satışı için internet üzerinde ilan veren kişi ve çiftliklerin web sitelerinde yayımladıkları fotoğrafların gerçek ve yansıtılan bilgilerin doğru olmasından direkt sorumludur. Köpek hakkında verilecek bilgiler; yaşı, karakteri, sağlık durumu, aşıları, fiziksel özellikleri mutlaka doğal ortamda çekilmiş fotoğrafların altına kaydedilmelidir. Ev hayvanlarının bakımından hayvan barınakları sorumlu değildir.

İlginizi çekebilir;

Bu nedenle; köpek sahiplenmeye gelen kişilerin geçici bir hevesle köpeği teslim aldıktan bir süre sonra sıkılıp yorulmayı bahane ederek yüklendikleri sorumluluktan kaçmaya çalışmaları yasalara ve yönetmeliklerle konan kurallara aykırılığından hiçbir şekilde kabul edilemez. Terk edilen hayvan bir müddet sonra travmalar yaşamaktadır. Yaşadığı müddetçe köpeğe bakmayı göze alarak sahiplenme kararının alınması daha doğrudur. Bu husus kanunla desteklenmektedir.

Fransız Bulldog Sahiplendirme Ücretsiz

Sahipsiz Fransız Bulldog köpek sahiplendirme işlemi hayvan barınakları tarafından ücretsiz yapıldığı gibi yeni doğan ve iyi bakım yapılmasını isteyen hayvanseverler tarafından da yapılmaktadır. Dilsiz dostlarımızın da bir canlı olduğu unutmamak gerekmektedir. Sahiplenme veya kayıp ilanları verirken köpek hakkındaki görüş ve bilgilerin yanlışlık yapılmasına sebep olmaması önem arz etmektedir.

Her vatandaş ev hayvanlarının sahiplenilmesi ve bulundurulabileceği yerler konusunda bilgili olmalı ve yasalara aykırı hareket etmemelidir. İlanlarda ve barındırmalarda yapılan tüm yanlışlık eksiklik veya yasalarla yasaklanmış hususların normalmiş gibi yer alması veya yapılmasının sorumluluğu ilan veya çiftlik sahibine aittir. Ev hayvanları ile yaşamda yapılması ve yapılmaması gereken hususların iyi bilinmesi ve uyulması size sahip olduğunuz Fransız Bulldog köpeğinizle mutlu bir yaşam vadetmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.