Beyaz Köpek Cinsleri Tam Liste

Beyaz köpek cinsleri nelerdir diye merak ediyorsanız bu içeriğimizi okumanızı öneriyoruz. Bu içeriğimizde beyaz tüylü köpekler hakkında bilgiler verdik.

Beyaz Köpek Cinsleri Nelerdir?

Günümüzde oldukça popüler olan beyaz köpekler çok tatlı oldukları ve genellikle çabuk eğitildikleri için insanlar tarafından diğer köpek cinslerine oranla daha fazla tercih edilirler. Hele bir de orta boy köpekler ise 😀

Beyaz köpek cinslerinden popüler olanlar sırasıyla şöyledir; Samoyed, Amerikan eskimo, Bichon Havanese, Maltese, Komondor, Bolognese Dog, Japon Spitz, Büyük Pirene, Batı Highland, Beyaz Terrier, Kyüshü, Amerikan Beyaz Çoban Köpeği, Samoyed, Dogo Argentino, Akbaş, Bichon Frise ve Güney Rusya Ovcharka olarak bilinir.

Beyaz Köpeklerin Genel Özellikleri

Şu konuları sizin için öneriyoruz;

Toy Poodle 500 TL

1 of 8

Bu köpek türleri insanlarla uyum içinde yaşarlar ve insanlar tarafından kolay eğitilebildiği için en çok tercih edilen cinsler arasında yer almaktadır.

Bazı beyaz köpeklerin tüyleri çok uzundur fakat bazılarının ise kısadır. Fakat bu tüy olayı köpeğin cinsine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Beyaz Köpeklerin Fiyat Aralığı

Beyaz köpek cinslerinin 2022 yılı itibariyle güncel fiyatı, en az 2500 TL ila en fazla 9500 TL arasında değişim göstermektedir.

İlginizi çekebilecek yazılar:

Beyaz köpek cinslerinin, köpeklerinin fiyatları oldukça merak konusudur. Beyaz köpek cinslerinin ülkemizde ücret olarak sahiplendirme skalası köpeğin rengine, geçmişine ve cinsiyetine göre farklılık göstermekte olduğu bilinir.

Beyaz Süs Köpeği Cinsleri Yavru

Yavru olan beyaz süs köpeklerinin fiyatı 2022 yılı güncellemesi ile 1000 TL ila 4000 TL arasında değişmektedir. Aynı zamanda, Sarasüs köpekleri; diğer köpek ırklarına oranla daha çok dost canlısı ve dikkat çeken olarak bilinir. Tam bir ev hayvanı olmakla beraber sevimli görünümleri, şirin ve tatlı hareketleri ile insanların kendilerini hemen fark etmelerini sağlayabilirler.

Süs köpekleri, beyaz tüyleri dışında bakımı da oldukça zor ve masraflı canlılardır. Sizlerde bir süs köpeği sahiplenmeyi düşünüyorsanız, bu şirin canlıların bakımı ile ilgilenmeli, sorumluluklarınızı eksiksiz bir şekilde yerine getirmelisiniz.

Tıkla Oku:  200 TL Yavru Köpek Cinsleri
Küçük Beyaz Köpek Cinsleri
Küçük Beyaz Köpek Cinsleri

Beyaz Süs Köpeği Cinsleri Yavru Cinsleri

Beyaz köpekler, sahiplenilecekken en çok yavrular veya süs köpekleri göze çarpar. Çünkü en kolay eğitilebilen ve rahatça kucağınızda sevebileceğiniz köpek cinsleri onlardır.

Toy Poddle, Chihuahua, Bichon Frise , Pekinez, Minyatür Dachshund, Pomeranian, Malta Teriyeri, Yorkshire Teriyeri, Minyatür Schnauzer ve Shih Tzu en sık rastlanan beyaz süs köpekleri arasında yer alır.

Beyaz Süs Köpeği Cinsleri Yavru
Beyaz Süs Köpeği Cinsleri Yavru

Beyaz Süs Köpeği Cinsleri Genel Özellikleri

Süs köpeği olarak adlandırılan birbirinden sevimli bu canlılar, insanlarla yakın ilişkiler kuran ve görünümleriyle adeta birer tatlılık abidesi olan sevimli köpekler olarak bilinir.

Süs köpekleri genellikle insanlarla dostluk kurma amaçlı sahiplenilir ve diğer köpeklerin üstlendiği bekçilik, koruma, avcılık gibi konularda yetenekli değillerdir. Özellikle apartman dairelerinde bakımı rahat olduğu için oldukça sık tercih edilen süs köpekleri dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popülerlerdir.

Beyaz Süs Köpeği Cinsleri Genel Özellikleri
Beyaz Süs Köpeği Cinsleri Genel Özellikleri

 

Küçük Beyaz Köpek Cinsleri

Kucak köpekleri ya da beyaz yavru köpeği olarak bilinen bu cins diğer köpek ırkları arasında fazlaca tercih edilmektedir. Bu köpek türünü vazgeçilmez yapan tüy yapılarıdır.

Beyaz köpek cinsleri açık ara en zarif ve şaşırtıcı köpek cinslerindendir. Ayrıca küçük köpekler genellikle en sevilen ve kolay eğitilen köpeklerden olduğu için sıkça tercih edilmektedir.

Hem estetik hem de bakım kolaylığı açısından küçük, beyaz köpek cinslerinden birini sahiplenebilirsiniz. En popüler küçük Beyaz Köpek cinsleri şunlardır; Japon Spitz, Samoyed, Pomerian Boo, Kaniş, Maltese Terrier, Bolognese’dir.

Küçük Beyaz Köpek Cinsleri Genel Özellikleri

Köpek eğitimi, her cins köpek için ayrı bir incelik ve hassasiyet gerektiren bir konudur. Bu nedenle sahiplendiğiniz köpeğe eğitim verirken onun nasıl bir karaktere sahip olduğunu bilmeniz ve buna göre hareket etmeniz gerekir.

Dostluğu, sadakati, oyunculuğu, koruyucu ruhu ve sevgisiyle hayata renk katan bu tatlı köpek cinsleri, diğer köpek ırkları arasında çok daha az tüy dökmeleri dışında evinize girdikleri andan itibaren neşe, mutluluk ve huzur getirecek.

Beyaz Tüylü Köpek Cinsleri

Köpeklerin tüy renkleri birbirinden farklı olsa da bazı cinsler diğer köpek türlerine kıyasla sadece beyaz tüylere sahip olmaları ile tanınır. Zarif ve asil görünen bu köpeklerin ortak özelliği beyaz görünümleri olsa da ırklarına göre bambaşka özelliklere sahiptir.

Bilinen en popüler beyaz tüylü köpek cinsi kategorisi şöyle sıralanır; Bolognese, Bichon Frise, Maltese,Toy Poodle, Coton de Tulear, Pomerian. Bu beyaz köpeklerden en çok bilineni Amerikan Eskimo köpeği ırkı olarak bilinir.

İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 2 Average: 5]
Leave a comment