İzmir Ücretsiz Köpek Sahiplendirme

26 Nisan 2023 - 23:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

İzmir ücretsiz köpek sahiplendirme konusunda yardımlarınız ve konuya duyarlı kalma hassasiyetiniz sahipsiz köpeklerin özellikle şehir yaşamı içerisinde hayatta kalmaları açısından büyük önem arz etmektedir. Dilsiz can dostlarımızın sokakta kalması onlara zor bir yaşam vadetmektedir.

İzmir Ücretsiz Köpek Sahiplendirme

Sahipsiz köpeklere veteriner ve işinde ehil personel nezaretinde barınaklarda bakılmaktadır. Köpek barınaklarında genelde sokakta yaşam şansı bulunmayan, yardıma muhtaç, yaşlı ve agresif köpekler misafir edilmektedir. Barınakta sağlık taramasından geçirilen sokak köpeklerinin tedavileri ve kuduz ile parazitlere karşı aşılanmaları sağlanmaktadır.

İlginizi çekebilecek köpek sahiplenme içerikleri;

Aşılamalar barınakta yaşayanlar ile sokakta yaşam mücadelesi veren hayvanlara da özenle uygulanmaktadır. Kontrolsüz üremenin önüne geçmek için sokak hayvanları uzman hekimler nezaretinde düzenli olarak kısırlaştırılmaktadır. Barınaktaki bulunan bakımı ve aşıları tamamlanan köpeklerin sahiplendirilmesi istek üzerine ücretsiz yapılabilmektedir.

İzmir Köpek Sahiplenme

İzmir ücretsiz köpek sahiplendirme işlemlerine köpeklere daha iyi bir yaşam sürmesi için gayret edilmektedir. Köpek barınakları size ücretsiz olarak köpek sahiplenme imkanı sunmaktadır. İsterseniz gönüllü olarak bağışta bulunabilirsiniz. Sizden sahiplenme esnasında herhangi bir ücret talep edilmesi söz konusu değildir. Yavru veya yetişkin köpek sahiplenebilirsiniz. Ancak, bu duruma siz de önceden hazır olmalısınız. Köpek sahiplenebilmek için aşağıdaki koşulları sağlamanız gerekmektedir:

-Sahiplenen kişinin en az 18 yaşında olması,

-Sahiplenilen köpeğin yıllık rutin aşılarını ve sağlık kontrollerini yaptırmaya ekonomik gücü olması,

-Sabit bir adreste ikamet ediyor olması,

-Sahiplenme esnasında yanında tasma ve zincir bulundurması ve bunu sürekli kullanacağını taahhüdü,

-Sahiplendiği köpeğe ayıracak yeterince vakti olması,

-Sahiplenilen köpeği tekrar sokağa terk etmemesi.

İzmir Ücretsiz Köpek Sahiplenme

İzmir ücretsiz köpek sahiplendirme koşulları müsait olan kişilere yapılmaktadır. Köpek, sahiplenen kişiye tutanakla teslim edilerek adres bilgileri sisteme kaydedilmektedir. Köpek sahiplenirken bilinmesi gereken en önemli konu artık yeni bir yaşama tarzına geçmenizdir. Köpekle gün içerisinde yapacağınız şeylere hazırlıklı olarak sahiplenme başvurusunda bulunmak en doğru harekettir. Bir köpekle yaşamak yaşamınızı nasıl değiştirmektedir?

-Köpeğinizin günlük rutinleri vardır. Bunların başında egzersizler gelmektedir. Köpeğinizi her gün düzenli olarak yürüyüşe çıkartarak egzersizlerinin yaptırılması gerekmektedir,

-Köpekler ailenin sorumluluklarını arttırmaktadır. Beslenmesi, gezdirilmesi ve yalnız bırakılmaması bu konuda bir paylaşımın olmasını gerektirmektedir,

-Köpek sahibi olmak sabırlı olmayı gerektirmektedir,

-Köpeklerin bakımlarının ve aşılarının düzenli yaptırılması gerekmektedir,

-Köpek sahibi olmak, beslenme ve muayene giderleri sebebiyle evdeki mali yükü artırmaktadır.

İzmir Köpek Sahiplendirme İlanları

İzmir ücretsiz köpek sahiplendirme gerçekten zaman ayırmak ve sorumluluk istemektedir. Buradaki en büyük handikap; köpek sahiplenmeye gelen kişilerin geçici bir hevesle köpeği almaları ve bir süre sonra yüklendikleri sorumluluktan sıkılıp yorulmayı bahane ederek barınaklara geri getirmeleridir. Evdeki yaşama ve rahatlığa alışmış bir köpeğin rehabilitasyon merkezlerine geri getirilmeleri hayvanın buradaki köpeklere uyumunu zorlaştırmaktadır. Daha kötüsü de var. Bunun yerine bir müddet sonra köpeğin sokağa bırakılması daha büyük problemler yaşanmasına neden olmaktadır. Sokağa atıldıktan sonra rehabilitasyon merkezine dönen hayvanlar travmalar geçirmektedir. Bu nedenle, köpek sahiplenirken yaşamı boyunca ona bakmayı ve bütün yaşamınızı buna göre planlamayı düşünerek karar almalısınız. Geçici bir hevesle değil. Onun da bir canlı olduğunu unutmamalısınız.

İzmir Ücretsiz Köpek Sahiplendirme

İzmir ücretsiz köpek sahiplendirme bir canlıya yeni ve sıcak yuva vermekten dolayı çok kıymetlidir. Köpeği sahiplendiğinizde ilginizi ve şefkatinizi ondan eksik etmemelisiniz. Sahiplenilen köpek, sevecen ve sevgi dolu olacaktır. Geldiği eve ve aileye minnet duyacak ve bunu her seferinde gösterecektir. Davranışları sizi önemli hissettirecek be benliğinize saygınız yükselecektir. Ne duruyorsunuz haydi bir köpeğe yuva verin.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.