Sibirya Kurdu Sahiplenme

20 Şubat 2023 - 10:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

Sibirya kurdu ya da husky, bir diğer adıyla haski sevimli köpek türlerinden birisidir. Sibirya kurdu sahiplenme isteyen kişiler, bu makalemiz sayesinde gerekli bilgilere sahip olacaklar.

Sibirya Kurdu Sahiplenme

Sibirya kurdu görünüşleri ile dikkat çeken köpek cinslerindendir. Sibirya kurdu köpekleri beyaz tüyleri ve özellikle göz renkleri ile oldukça dikkat çekerler. Göz renkleri genellikle cam mavisi tonundadır. Diğer taraftan bu köpekler sert bir bakışa sahiptirler. Ancak onları sinirliyken çok fazla görmezsiniz. Bu köpekler sakin bir yapıya sahiptirler. Sibirya kurdu köpekleri, diğer köpeklerin aksine asil bir görünüme sahiptirler.

Diğer köpek içerikleri için tıklayın;

Sibirya kurdu köpekler, soğuğa son derece dayanıklı bir köpek olmalarından dolayı Sibirya köpeği olarak isimlendirilirler. Bu köpekler -60 dereceye kadar aşırı soğuklara dayanabiliyorlar. Ancak bu dereceden daha soğuk havalarda Sibirya kurtları donabilirler. Diğer yandan bu hayvanlar sıcağı da çok fazla sevmemektedirler. Ancak yine de sıcakta yaşayabiliyorlar.

Sibirya kurdu sahiplenme istiyorsanız eğitilmesine büyük önem göstermelisiniz. Nitekim eğitilmedikleri zaman yaramazlıkları, bazı zararlara sebep olabiliyor. Bu köpekler safkan kurt değillerdir. Bu köpeklere kurt denilmesinin sebebi, ulumaya meyilli olmalar ve yalnız kaldıkları zaman ulumaya başlamalarından dolayıdır. Bu köpekler yalnız kalmayı sevmezler. Diğer taraftan, bu köpekler genellikle sürü olarak gezerler. Bu nedenden dolayı bu tür köpekleri sahiplenmek isteyen kişilerin en az iki tane sahiplenmeleri önerilmektedir.

Sibirya kurdu köpeklerinin profesyonel bir eğitim almaları gerekiyor. Bu köpekler kaçma eğilimi gösteren köpek türlerindendir. Kaçma eğilimi aslında bir kurt özelliğidir, ancak Sibirya kurdu köpekleri de bu özelliğe sahiptirler. Bu sebepten dolayı Sibirya kurdu köpeklerine, yavruluk dönemlerinde profesyonel eğiticiler tarafından eğitim verilmelidir. Bu köpeklere çeşitli iletişim egzersizleri yaptırılarak çeşitli komutların öğretilmesi gerekiyor.

Sibirya kurdu sahiplenme isteyen kişiler bu köpekleri daha çok bekçilik görevleri nedeniyle tercih ediyorlar. Nitekim bu köpekler, kendilerine verilen görevleri yerine getirebiliyorlar. Bu köpeklerin evde bakımı uygun değildir. Sibirya kurdu köpekleri, kurda benzer görünümü sebebiyle korkulabilen köpek türlerindendir. Bu nedenle bir Sibirya kurdu sahiplenme isteyenler, özellikle bebekleri ve çocukları varsa bu durumu göz önünde bulundurmalıdır.

Sibirya Kurdu Yavru Sahiplenme Ücretsiz

Sibirya kurdu köpeklerini ücretsiz olarak sahiplenebilirsiniz. Sibirya kurdu yavru sahiplenme ücretsiz isteyen kişiler, bu yavruların sosyalleşmesine dikkat etmelidir. Nitekim yavru Sibirya kurdu köpekleri sosyalleşmezlerse yabancılara ve diğer hayvanlara karşı agresif olabiliyorlar. Sibirya kurdu yavru sahiplenme isteyen kişiler, görünüşleri ve sevimliliklerinden dolayı bu yavruları tercih ediyorlar. Bu yavrular, sadece gözleri için de tercih ediliyor. Sibirya kurdu yavru sahiplenme ücretsiz ilanlarını inceleyerek aradığınız yavruyu çok rahat bir şekilde bulabiliyorsunuz.

Sibirya Kurdu Sahiplendirme Ücretsiz

Yüzlerce kişi Sibirya kurdu sahiplendirme ücretsiz ilanı açmaktalar. Bu ilanları inceleyip, istediğiniz Sibirya kurduna ücretsiz bir şekilde sahip olabiliyorsunuz. Bu sayede hem bir arkadaşınız olur hem de dostumuza sıcak bir yuva bulmuş olursunuz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.