Belçika Kurdu Fiyatları, Bakımı, Özellikleri

13 Ekim 2022 - 17:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.
resim

Belçika kurdu fiyatları ve Belçika kurdu özellikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız hazırladığımız Bu içerik beklentilerinizi uygun olabilir. İçeriğimizin devamında Belçika malinois köpek ırkı hakkında çok detaylı bilgiler verdik.

Belçika Kurdu Bakımı

Belçika kurdu köpekler koku algılama yetenekleriyle ön plana çıkan köpeklerdir. Belçika çoban köpeği türünün farklı bir akrabası olan bu köpekler özellikle Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde arama kurtarma ve şüpheli araştırmalarında kullanılıyor. Yani bir nevi Polis köpeği olarak da adlandırılabilir.

İyi bakıldığı takdirde 10 ila 15 yaşına kadar yaşayabilen bu köpek türleri kırmızı ve siyah renkli tüylere sahiptir. Tüyleri kısa olmakla birlikte yer yer maske görünümü de vardır. Bu özellikleri onun Alman kurdu ile benzerlik göstermesini sağlar.

Belçika kurtları eğitimlisi kolay olan köpek türleri ilgili madde oldukça aktif ve zeki olan bu köpekler aynı zamanda sosyal ve çalışkan olma özelliği ile ön plana çıkmaktadır hatta bu nedenle bazı hastaların yanında Belçika kurtları arkadaş olarak beslenilmektedir.

Diğer köpek içerikleri için tıklayın;

Avcı özellikleri de olan bu köpekler bazı kişiler tarafından ağlarda tercih edilebilir. Yaşamlarının ilk 3 yılında yüksek enerjiye sahip olan bu kötülükler zamanla Durağan ve sakin köpeklere dönüşürler. Ancak bugün onların çalışma yeteneklerinde olumsuz etkilemez. Tam aksine ilerleyen yaşları ile birlikte daha da Çalışkan olurlar.

Yavru Belçika Kurdu Fiyatları

Yavru Belçika Kurdu Fiyatları

Günümüzde Belçika kurtları en fazla arama kurtarma köpeği, koruma köpeği ve polis köpeği gibi kumaşlarla kullanılıyor. Bazı Ülkelerde de güçlerinden faydalanmak için çalışma köpeği olarak da kullanıldığı görülebiliyor. Ancak bazı kişiler bu köpekleri müstakil evlerine ve apartman dairelerinde de besliyor.

Belçika Kurdu Yavrusu

Belçika kurdu yavruları ebeveynleri ile hemen hemen aynı görünüme sahipleri. Özellikle ilk üç yıl içerisinde çok hareketli ve sevimli olan bu köpekler zamanla sakinleşir ancak tehdit esnasında Durdurulamaz bir hal alır ve Belçika kurdu yavruları ilk doğduğu zamanlarda Alman kurtlarına benzeyen bir vücut kitle sahiptir.

Belçika kurduyum yavruları diğer köpek yavrularının aksine ünlü olarak daha sağlamdır. Bu durum onların çok sık hastalanmamasına ve daha iyi bir gelişim göstermesine yardımcı olmaktadır. Ancak yine de köpek sahiplerinin köpek aşı takvimi ve köpek aşıları doğrultusunda köpeklerini sağlık açısından değerlendirilmesi gerekiyor.

Belçika Kurdu Fiyatları [year]

Belçika kurdu fiyatları [year] yılında 5000 TL’den başlıyor ve 20.000 TL’ye kadar çıkıyor. Belçika kurdu fiyat aralığının bu kadar geniş olmasının sebebi türün özelliklerine ve yaşına göre fiyatın değişiklik göstermesidir. Bununla birlikte eğitimli köpeklerin fiyatları normal köpükleri bana çok daha fazladır.

Belçika Kurdu Fiyatları Sahiplenme Belçika Kurdu Fiyatları Sahiplendirme

Belçika Kurdu Fiyatları Sahiplenme Belçika Kurdu Fiyatları Sahiplendirme

Belçika Kurdu Yavrusu Fiyatları [year]

Belçika Kurdunun yavru olarak satın almak isteyebilirsiniz. O zaman biraz daha uyguna köpek bulma şansınız mevcut. Belçika kurdu yavrusu fiyatları [year] yılında ortalama 2000 TL’dir. Bu köpek fiyatları birçok kişi için yüksek görünüyor olsa da aslında çok uygundur.

Belçika Kurdu Özellikleri

Belçika kurdu özelliklerini sizler için detaylı bir şekilde Araştırdık. İşte bu köpeklerin genel özellikleri;

Görünüm Çiftleşme/Üreme Doğum Uysallık
 Orta boylu bir köpekle. tüyleri kısa olmakla birlikte yer yer Kızıl ve yer yer kahverengidir. Yüzlerinde maskemsi bir leke vardır.  Kendi türleri ile çiftleşme döneminde Herhangi bir sorun yaratmazlar. Bir yavrulamada 6-7 adet yavru verebilirler.  Doğumları 2 ile 3 saat sürebilir. 2 3 yaşına gelmiş dişi Belçika kurdu köpekleri tek seferde 6 ile 7 Adete kadar yavru verebilir.  Normal şartlarda uysal bir köpek türüdür. Tehdit edilmediği sürece çevresindeki hiçbir şeye zarar vermez. Ancak tehdit esnasında çok saldırgan olabilirler.
Sahiplerine Karşı Beslenme Bakım Zorluğu Diğer Türlerle Geçim
 Sahiplerine karşı çok bağımlı ve şefkatli bir. bu durum onların koruma köpeği olarak da kullanılmasını sağlar.  Yaş ve kuru mamalar ile beslenmelidir. Çeşitlilik oluşturulduğu sürece herhangi bir sindirim sistemi hastalığı ile karşılaşmazlar mı Yoksa Zaman Zaman protein ağırlıklı beslenmeleri onların daha da saldırgan olmasına neden olabilir.  Herhangi bir bakım zorluğu yoktur. Aşıları ve tedavileri uygun bir şekilde yapıldığı sürece herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmazsınız. Bununla birlikte kısa tüylü olduğu için ev içerisinde kirlenmeye de sebep olmazlar.  Diğer türlerle geçtiğimiz zaman zaman sıkıntı olabilir. Özellikle kendisine rakip gördüğü köpeklere saldırgan davranışlar gösterebilir. Bu nedenle sadece kendi türleri ile ve mümkünse tek başına beslenmeleri önerilir.

 

Siyah Belçika Kurdu

Belçika kurtları Normalde Kızıl ve kahverengi tüye sahiptir. Bu onların spesifik görünümlerini oluşturur. Ancak bazı Belçika kurtları siyah renkli olabiliyor. Bu köpekler görünüm olarak farklılık gösterse de özellik açısından herhangi bir farka sahip değildir.

Belçika Kurdu Eğitimi

Belçika kurdu eğitimi daha çok arama kurtarma ve koruma olarak yapılır. Köpekler eğitilirken bazı hususlara dikkat edilmesi gerektiğinden Uzmanlar tarafından eğitilmesi gerekir. Aksi halde eğitimler ters tepebilir ve köpekle bağlı sorunlar ortaya çıkabilir.

Belçika Kurdu Sahibine Saldırır Mi?

Belçika kurtları Normal şartlarda sahiplerine saldırması. Ancak sahipleri onları kızgınlaştıracak davranışlar yaptığı zaman basit yaramalardan ciddi yaralanmalara kadar saldırma davranışları gözlemlenebilir. Bu nedenle sahiplerinin oldukça dikkatli bir şekilde hareket etmesi gerekiyor.

Belçika Kurdu Fiyatları Belçika Kurdu Yavru Fiyatları

Belçika Kurdu Fiyatları Belçika Kurdu Yavru Fiyatları

Belçika Kurdu Kırması

Belçika kurdu kırması ile çok fazla karşılaşmıyoruz. Çünkü bu köpek sahipleri daha çok safkan ırk olarak beslemeyi tercih ediyor. Eğer siz de Belçika kurdu sahibi iseniz yalnızca kendi türleri arasında çiftleştirme yapmanızı öneriyoruz.

Belçika Kurdu Sahiplenme

Bazı kişiler Belçika kurdu satın almak yerine sahiplenmek isteyebiliyor. Eğer sizde Belçika kurdu sahiplenmek istiyorsanız hayvanı ilan sitelerine göz atabilirsiniz. Bu web sitelerinde herhangi bir Ücret ödemeden yavru veya yetişkin Belçika kurdu sahibi olabilirsiniz.

Belçika Kurdu Sahiplendirme

Tam tersine elimizdeki Belçika kurduğunuz satmak yerine Belçika kurdu sahiplendirme ilanları ile başka ülkelere ücretsiz olarak köpeğinizi verebilirsiniz. Özellikle köpeğin dışarı bırakmak isteyen kişilerin Belçika kurdu sahiplendirme ilanı açarak köpeklerin başkalarına vermesini öneriyoruz. Oynamayacağım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.