Kedi Uyurken Titriyor, Kedim Uyurken Titriyor Neden? 1 Aylık-Yetişkin

Kedi uyurken titriyor ne yapmalıyım, uyku sırasında titreyen kedin veteriner hekime götürülmeli mi? Eğer siz de kedim uyurken titriyor ne yapmalıyım diyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okumanızı öneriyorum.

Kedi Uyurken Titriyor Neden?

Kediler gün içerisinde oldukça hareketli canlılar olsa da uykuya daldıklarında bir o kadar hareketsiz olurlar. Yani uykuları diğer canlılara oranla çok daha ağır olup derin uyku süreci yaşarlar.

Ancak bazı kediler uyku esnasında titreme yaşayabiliyorlar. Daha önce kediler neden titrer? kedi titremesi neden olur şeklinde bir içerik yazmıştık. Aslında bu kedilerde titreme nedenleri ile uyuyan kedilerde titreme hemen hemen aynı nedenler doğrultusunda gerçekleşir.

Şu konuları sizin için öneriyoruz;
1 of 9

Kediler uyku sırasında titrediğinde sahipleri daha çok meraklandığından yazımızın devamında uyuyan kedilerde titreme nedenleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. İşte detaylar;

Kedim Uyurken Titriyor Korkmalı Mıyım?

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki yetişkin ve yavru kedilerde titremenin pek çok sebebi olabilir. Bu sebepler ciddi sebepler olabileceği gibi üzerine düşülmeyecek nedenler de olabilir. Gelin uyuyan kedilerdeki titreme nedenlerine bir göz atalım.

kedi uyurken titriyor kedim uyurken titriyor
kedi uyurken titriyor kedim uyurken titriyor
  • Uyuyan kedilerde titremenin en bilinen sebebi kan şekeri düşüklüğüdür. Kedi uzun süre aç kaldığında tıpkı insanlar gibi hipoglisemi durumuna düşebilir ve istemsiz bir şekilde titreyebilir. Eğer kedinin kan şekeri düşükse ve siz bundan eminseniz derhal beslenmesini sağlamalısınız. Çünkü kedilerde kan şekeri düşmesi çok ciddi sorunlara yol açabilir.
  • Kedilerde uyku esnasında titreme aynı zamanda yorgunluğa bağlı olarak da gerçekleşebilir. Kediniz yavru kedi emziriyorsa ya da gün içerisinde çok uzun süre hareket ettiyse yorgun düşmüş olabilir ve uykusunda titreyebilir.
  • Kedinin vücut sıcaklığı ani şekilde değiştiğinde de titreme meydana gelebilir. Kedinizde vücut sıcaklığı ani bir şekilde yükselip düştüyse bu durum titremeye neden olacağından önlem olarak üstünü örtme ya da içeriyi havalandırma gibi yöntemleri deneyebilirsiniz.
  • Eğer kedinizin mineral miktarında azalma olursa bu durum kasların çalışmasını etkileyeceğinden titremelere neden olabilir. Bu konu hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için veterinerden profesyonel yardım almanız gerekebilir.
Tıkla Oku:  Polidaktili Kedi Hakkında Herşey

Bu ve benzeri faktörler kedilerin uykularında titremelerine neden olabilir.

Hiç kedinizde akne oldu mu? Kedi aknesi konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kedi uyurken titriyor, kedim uyurken titriyor konulu içeriğimizin sonuna geldik. Eğer kediler hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız web sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.

 

İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: Average: ]
Leave a comment