Siyam Kedisi Sahiplenme Ücretsiz

Siyam kedisi sahiplenme ücretsiz ilanları hakkında bilgi almak istiyorsanız hazırladığımız bu içerik tam size göre. Bu yazımızda çok tercih edilen kedilerden biri olan siyam kedileri hakkında bilgiler verdik.

Siyam Kedisi Sahiplenme Ücretsiz

Diğer evcil hayvanlar yerine can dostunuzu bir kedi olarak seçtiniz ama türünü mü belirleyemiyorsunuz? Siyam kedileri hakkında olan bu yazımız sahip oldukları özellikler hakkında bilgiler vererek tercihinizde size yardımcı olabilir.

Siyam ’da kutsal tapınaklarda beslenirken bütün dünyaya yayıldıkları için bu türün adı siyam olarak anılmıştır. Nesiller boyu siyam kralı himayesi altında kalan kedi türüdür. Genel olarak ince bir yapıya sahip olan siyam kedileri sahiplerine istediklerini ifade edebilmekte çok iyilerdir.

Siyam Kedisi Sahiplenme Ücretsiz
Siyam Kedisi Sahiplenme Ücretsiz
Şu konuları sizin için öneriyoruz;

Ücretsiz Kedi Scottish Fold Sahiplenme

Kedi cinsleri arasında herhangi bir özelliği baskın olmamakla birlikte, zeki bir kedi türüdür. Konuşkan bir tür olduğundan size karşılık verdiğini fark edebilirsiniz, bu durum siyam kedilerinin zeki bir kedi olduklarının göstergesidir.

Ücretsiz Kedi Scottish Fold Sahiplenme yazımıza da göz atabilirsiniz.

 Yavru Siyam Kedisi Sahiplenme

Göz renkleri ve minik burunlarıyla dikkatleri üstüne çeken yavru siyam kedisi tercih edebileceğiniz kedi türlerinden biri. Ağırlığı 5-15 kg arasında değişen siyam kedilerinin tüyleri kısadır ve krem rengindedir.

Oyun oynamaktan hoşlanan siyam kedileri ne kadar sevecen bir tür olarak görünseler de bazen inatçı bir kişiliğe bürünebilirler. Sahiplenmek için birçok ücretsiz site, sosyal medya platformlarında ilanlar bulunmaktadır.

Siyam Kedisi Sahiplendirme

Bakımı diğer kedi türlerine göre en kolay kedi ırklarından biri olan siyam kedileri çok tüy döken bir kedi değildir. Bu yönüyle evde rahatlıkla besleyebileceğiniz evcil hayvan türüdür. Sahiplenmek istediğiniz kediyi yaşına, cinsiyetine ve niteliklerine göre seçip sahiplenebilirsiniz. Satın almayın, sahiplenin.

Tıkla Oku:  Ücretsiz Kedi Scottish Fold Sahiplenme

 Ankara İstanbul Siyam Kedisi Sahiplendirme

Türkiye’nin her şehrinde ilanlar yaygın olsa da Ankara ve İstanbul büyük şehir olduğu için ücretsiz yavru siyam kedisi rahatlıkla sahiplenebilirsiniz ya da eğer evinizdeki can dostunuza bakamayacak durumdaysanız ona güzel bir yuva bularak sahiplendirebilirsiniz.

Ücretsiz Siyam Kedisi Sahiplenme
Ücretsiz Siyam Kedisi Sahiplenme

 Siyam Kedisi Fiyatı Ne Kadar?

Her ne kadar ücretsiz sahiplenmeyi önersek de diğer evcil hayvanlar gibi siyam kedisi fiyat bilgileri merak edilmekte. Siyam kedisi fiyatları 1.500-4.500 ortalama fiyat aralığında değişmektedir.

 Siyam Kedisi Bakımı Zor Mu?

Siyam kedisi bakımı en kolay olan kedi türlerinden biridir. Kısa bir tüy yapısına sahip olan siyam kedisini için haftada bir kere tüylerini taramanız yeterlidir. Doğal ortamda fareyle beslenmekten hoşlandıkları için yavru kedi maması farelerin besin değerleri içeren bir mama olabilir. Kedinizin sağlıklı bir gelişim göstermesi için yaşına, kilosuna uygun bir mama tercih etmelisiniz.

Tayland menşeili, hareketli ve çevik siyam kedileri ortalama 15-20 yıl yaşamaktadır. Ömürlerini uzatan en önemli etken aşırı kilo almalarına engel olmaktır. Hareketli bir yapıya sahip olduklarından rahatlıkla egzersiz yapabilmektedirler.

Siyam Kedisi Sahiplendirme Ücretsiz
Siyam Kedisi Sahiplendirme Ücretsiz
İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: Average: ]
Leave a comment