Alabay Köpek Fiyatları 2022 1 Aylık Alabay Köpekler Ne Kadar?

Alabay köpekleri nedir, Alabay köpeklerinin özellikleri ve bakımı nasıldır, Alabay köpek fiyatları ne kadar? Alabay cins köpek satın almayı düşünüyor ve bu köpekler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Alabay Köpek Nedir? Alabay Köpek Fiyatları

Evlerimizin en değerli canlılarından biri olan köpekler kendi içlerinde farklı türlere ayrılmıştır. Bu türlerden bir de adını sıkça duyduğumuz Alabay köpektir.

Alabay köpekler geçmişi 5 bin yıl önceye kadar dayandığı düşünülen ve zamanın Orta Asya toplulukları tarafından evcilleştirildiği düşünülen bir köpek ırkıdır. Bir tür çoban köpeği olan Alabaylar bugünkü Türkistan topraklarına ait olarak gösteriliyor.

Alabay köpekler şu sıralar Kırgızistan, Türkmenistan, Kazakistan, Afganistan, doğu Türkistan, Özbekistan, Kansu ve Tacikistan topraklarında en çok kullanılan çoban köpeği olarak karşımıza çıkıyor.

Şu konuları sizin için öneriyoruz;
1 of 8

Alabay Köpek Özellikleri

Alabay köpeklerini detaylı olarak incelediğimizde Akbaş ve Kangal cinsi köpeklerle benzerliğinin olduğunu görüyoruz. Çünkü Alabay köpekleri bugün adını sıkça duyduğumuz Kangal ve Akbaş cinsi köpeklerin atası.

Alabay köpeklerin en çok dikkat çeken özelliği dayanıklı bir vücuda sahip olmalarıdır. Alabaylar bu özellikleri nedeniyle uzun yürüyüşlerde, devriye gezilerinde, koyun-keçi vs. hayvanların korunmasında ve daha birçok yerde kullanılmaktadır.

alabay köpek fiyatları alabay özellikleri
alabay köpek fiyatları alabay özellikleri

Alabay köpeklerinin dişileri 100 kilograma kadar, erkekleri ise 120 kilograma kadar kütle kazanabilmektedir. Şu ana kadar kayıt edilmiş en büyük Alabay köpeği 178 kilogram kütleye sahiptir. Bu hayvanların boyları ise dişilerde ortalama 65 cm, erkeklerde ise ortalama 70 cm civarındadır.

Tıkla Oku:  Yavru Golden 250 TL Sahiplenme

Ayrıca ilginizi çekebilir: 100 tl lik yavru köpekler

Alabay köpekleri en iyi şartlar altında bakıldığında 12 ila 15 yıla kadar yaşayabilmektedir. Dayanıklı bir vücuda sahip olan bu köpekler kolay kolay hastalanmaz.

Alabay köpekler görünüşünün aksine meraklı, uyumlu ve oldukça sevimli köpeklerdir. Ancak tehdit anında bir o kadar saldırgan olabilmektedir. Günün önemli bir bölümünü çevresine uyumlu bir şekilde geçiren Alabay köpekler etrafını keşfetmeyi çok sever.

Alabai Köpek Fiyatları

Geldik yazımızın en önemli konu başlığına. Alabay cinsi köpek sahibi olmak isteyen kişiler Alabai köpek fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor.

İçeriğimiz dikkatinizi çektiye şu konuya da göz atabilirsiniz: 200 tl yavru köpek

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki Evcil Bilgi olarak hiçbir canlıyı ücret karşılığı almamalısınız. Bunun yerine herhangi bir köpek sahibiyle anlaşarak ya da barınaklara giderek köpekleri sahiplenmenizi öneriyoruz. Ancak yine de bu köpekleri satın almak istiyorsanız satılık Alabay cinsi köpekleri sizler için inceledik ve paylaştık.

Alabay köpekler çoban köpekleri olduğu için sahibi dışındaki kişilerle pek iyi geçinemezler. Bu nedenle sahiplendirme ilanları ve satış ilanlarında gördüğümüz üzere daha çok Alabay yavrularımız satılmakta. Bu Alabay Alabai yavrularımızda ortalama 1-2 aylık olup 3 haneli rakamlarla satışa sunulmakta.

Bu yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz: 300 tl lik yavru köpekler

Alabay nerede bulunur?

Alabay birçok çiftlikte bulunan bir hayvandır.

Alabay kac tane dogurur?

Alabay cinsi köpekler tek sefer 6 ila 7 tane yavru dünyaya getirir.

Alabay Köpek hangi ülkenin?

Alabay cinsi köpekler Orta Asya ülkelerine ait bir köpek ırkıdır.

Alabay kaç kilo?

Alabaylar 50 kilogramı geçen bir kütleye sahiptir.

İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 1 Average: 5]
Leave a comment