Alanya Gezilecek Yerler 22022

Türkiye’nin tatil başkenti tahmin edebileceğiniz üzere Antalya! Antalya sınırları içerisinde güzelliğine hayran kalacağınız türden çok sayıda tatil beldesi bulunuyor. Onlardan birisi de Alanya! Antalya’nın en güzel ilçesi olarak tanımlanabilecek Alanya; bilhassa Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında tatilcilerin gözdesi haline geliyor.

Alanya’yı insanların gözünde ayrıcalıklı kılan unsurlardan birisi de otelleri! Hem lüks hem de uygun fiyatlı seçeneklere sahip olan Alanya otelleri için erken rezervasyon yaptırmayı unutmamalısınız.

Alanya’da Nereye Gidilmeli?

Deniz, kum ve güneş üçlüsü vaat eden Alanya; tarihi ve doğal güzellikleri ile de size iyi ki buraya gelmişim dedirtecek türden bir yer! Gelin, Alanya gezilecek yerler listesine bir göz atalım!

 • Alanya Kalesi: Alanya’da denize girmek dışında yapabileceğiniz farklı şeyler de bulunuyor. Alanya Kalesi’ni gezerek ilçenin tarihi hakkında bilgi alabilirsiniz. Kalenin bakmaya doyamayacağınız türden bir manzarası mevcuttur. Alanya Kalesi’ne çıkmanızla beraber Alanya Limanı, Kleopatra Plajı, Keykubat Plajı ve Cilvarda Burnu’nun eşsiz güzelliğine tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca, Alanya manzarasını izlerken bir şeyler yiyip içmenize izin veren restoran ve kafelerin varlığını da unutmamalısınız.
 • Kızılkule: 13.yy’a ait olan Kızılkule; Alanya ile özdeşleşmiştir. Sekizgen planlı oluşu, en üst katındaki eşsiz manzarası ve daha birçok özelliği ile farkını ortaya koyar. Buna ek olarak, kuledeki sergileri de muhakkak gezmeniz gerekiyor.
 • Alanya Müzesi: En az Alanya Kalesi kadar popüler bir yerdir. Şehir merkezinde olması ciddi bir avantajdır. Hem şehir hem de bahçe düzenlemesi ile farkını ortaya koyar. Başta bronz Herakles Heykeli olmak üzere çok sayıda esere ev sahipliği yapar.
 • Kleopatra Plajı: Alanya Kalesi ve Alanya Müzesi gibi güzellikleri gezdikten sonra kendinizi Alanya’nın eşsiz güzellikteki plajlarında bulabilirsiniz. Kleopatra Plajı; Alanya’nın en güzel plajlarından birisidir. Bilhassa eşsiz güzellikteki kumu ile farkını ortaya koyar. Ayrıca, plaja çok yakın olan Damlataş Mağarası da muhakkak ziyaret edilmelidir.
Şu konuları sizin için öneriyoruz;

Hasta Muhabbet Kuşu Evde Nasıl Tedavi Edilir?

1 of 99
Alanya Gezilecek Yerler
Alanya Gezilecek Yerler

Alanya’nın En İyi Otelleri

Alanya otelleri sayesinde hayatınızın belki de en güzel tatilini yapabilirsiniz. Gelin, en iyi Alanya otelleri hakkında sizlere bilgi verelim!

"Kemirgenlerinizin ihtiyaçlarını tek bir çatı altında bulabileceğiniz, Türkiye'nin En Büyük ONLİNE İNTERNET SATIŞ MAĞAZASI
 • SAFKAN Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı : 750 TL
 • SAFKAN GRİ RENK Hollanda Lop Tavşanları Yavru Fiyatı : 900 TL
 • SAFKAN Netherland Dwarf Cüce Tavşanları Yavru Fiyatı : 1500 TL
 • SAFKAN Hollanda Mini Lop Tavşanları Yavru Fiyatı: 2000 TL
 • Rubi Platinum SPA Resort & Suites: Avsallar’da bulunan bu otel; İnci Koyu’nun sakin ve huzurlu doğasını vaat ediyor. Deniz manzaralı odaları, süitleri, villaları derken önünüzde çok sayıda konaklama seçeneğinin olduğunu söyleyebiliriz.
 • Blue Marlin Deluxe SPA & Resort: En iyi Alanya otelleri listesinde olmayı sonuna kadar hak eder. Denize 100 metre mesafededir. Odaları, havuzları, çocuk kulüpleri ve daha birçok özelliğiyle göz doldurur.
 • Azura Deluxe Resort & SPA Hotel: Yedi yıldızlı otellere benzer hizmet veren Alanya otelleri arasında yer alır. Altın kumlu plajı, ısıtmalı havuzları, restoranları ve daha birçok özelliğiyle dikkat çeker.
 • Sirius Deluxe Hotel: En lüks Alanya otelleri arasında gösterilir. 250 odasının yanı sıra denize sıfır oluşuyla da farkını belli eder.
İçeriğimizi oylar mısınız?
[Total: 0 Average: 0]
Leave a comment